plakat

Zabytek Otwarty - Teatr Polski

2018-04-14 ( sobota )
11:00-16:00
Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10, Poznań

Kategoria: Wystawy Inne Oświata

Mieszkając w mieście o długich tradycjach, często bezrefleksyjnie mijamy budynki i miejsca związane z przeszłością, nie zastanawiamy się nad ich niegdysiejszą rolą i znaczeniem.

Są też takie, które podziwiamy: ze względu na kunszt architektoniczny, osobiste historie z nimi związane lub, po prostu, są siedzibą naszych ulubionych teatrów, kin, miejscami związanymi z wiarą. Jest jeszcze kategoria budynków niedostępnych, zamkniętych, które widujemy jedynie zza murów i które aż proszą się o eksplorację.

W trakcie Zabytku Otwartego bierzemy je wszystkie na warsztat i wspólnie wchodzimy do miejsc, o których istnieniu większość z nas nie miała pojęcia lub ostrzegały tabliczkami o zakazie wstępu.

Po raz pierwszy w tym roku, 14 kwietnia, Brama Poznania i Trakt Królewsko-Cesarskiego zapraszają do Teatru Polskiego, najstarszej sceny teatralnej Poznania. Zastanowimy się nad jego miejscem w mieście, przekonamy się, że kultura łączyła się tu z kreatywnością i myśleniem w kategoriach wspólnoty. Poszukamy źródeł teatru w ogrodzie, wejdziemy do miejsc odwiedzanych jedynie przez aktorów, docenimy kunszt teatralnych kostiumów sprzed lat. W trakcie spotkania może okazać się, że sceniczna kurtyna Teatru Polskiego znajdowała się kiedyś nie tylko w jego wnętrzu...

Wstęp wolny.

Zobacz bramapoznania.pl