XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to pięciodniowe akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju.
W ciągu tych pięciu dni naukowcy z siedmiu poznańskich uczelni, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk - świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy.
Gościom w odkrywaniu, analizowaniu i tworzeniu towarzyszą najwyższej klasy specjaliści, by dzielić się z nimi swoim doświadczeniem i pasją.
W ramach organizacji festiwalu, tworzonego pod hasłem "Pokonywanie niemożliwego...", spotykają się i wymieniają naukowymi doświadczeniami także osoby z niepełnosprawnościami. Stają one po dwóch stronach festiwalowych wydarzeń - zarówno jako animatorzy, jak i goście, by wspólnie z pozostałym uczestnikami Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki poznawać, odkrywać, przeżywać...
Zapisy na poszczególne wydarzenia od 22 marca.
Festiwal rozpocznie się w niedzielę, 22 kwietnia br., wspólnym naukowym wydarzeniem na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania (plac Kolegiacki 17).
Podczas pięciu festiwalowych dni (22-26 kwietnia) przeżyć będzie można niezapomnianą naukową przygodę. W tym roku odbędą się m.in.: warsztaty z perfumiarstwa, pokaz doświadczeń chemicznych, przegląd tkanek zwierzęcych w pracowni wirtualnego mikroskopu. Posłuchać będzie można takich wykładów, jak: "Harry Potter i kultura antyczna", "Sekrety roślin", "Czy wampiry naprawdę pochodzą z Transylwanii?".
Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Poznania i gości stolicy Wielkopolski, bez względu na wiek, do udziału w Poznańskiem Festiwalu Nauki i Sztuki 2018!
Festiwal w liczbach, to:
- 300 warsztatów i laboratoriów
- 100 pokazów i prezentacji
- 150 wykładów i prelekcji
- 40 koncertów, wystaw i spektakli
Zobacz festiwal.amu.edu.pl/