logo

Koncert - sonic-fiction: Robert Aiki Aubrey Lowe, Piotr Ceglarek, Mat Radz

2019-11-02 ( sobota )
20:00
Pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań

Kategoria: Muzyka

Sonic-fiction to tematyczny cykl prezentujący najciekawsze zjawiska eksperymentalnej sceny muzyki elektronicznej. Tematem pierwszego wydarzenia cyklu jest synteza modularna.
Kurator: Adam Radź

Robert Aiki Aubrey Lowe - amerykański producent muzyczny i multiinstrumentalista, znany ze swoich solowych nagrań na syntezatorze modularnym. Często występuje pod pseudonimem Lichens. Jego kompozycje to spontaniczne aranżacje łączące wokal i syntezatorowe brzmienia. W swojej praktyce Lowe wykorzystuje też gitary akustyczne i elektryczne oraz perkusjonalia. Lowe wyczarowuje z syntezatora modularnego ekosystemy afrofuturystycznych pejzaży dźwiękowych i improwizacje wokalne o pozaziemskim brzmieniu. Jego twórczość wydawana jest na renomowanych labelach takich jak Thrill Jockey, Kranky, Slip, Rvng Intl., Latency, Sonic Pieces, DDS. Kolaborował z takimi artystami jak Johann Johannsson, Hildur Guðnadóttir, Oren Ambarchi, Kevin Martin czy Ariel Kalma.

Piotr Ceglarek - połowa duetu C&D, współzałożyciel oraz kurator Biura Dźwięku Katowice.
W swoim solowym projekcie tworzy improwizowane struktury dźwiękowe, których tematem przewodnim są syntetyczne zjawiska przyrodnicze, pierwotne rytmiki oraz przesunięcia czasowe. W swoim warsztacie dźwiękowym operuje syntezatorem modularnym wykorzystując techniki dubowe.

Mat Radz - artysta dźwiękowy poruszający się w obszarze muzyki ambient, glitch i sound designu. W Poznaniu zaprezentuje swój nowy materiał live, który swoją premierę miał w technologii 3D immersive sound w październiku w Berlinie.

Bilety w cenie 30/20 zł (normalny/ulgowy).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: