x

Michał Kmieciak i przyjaciele - koncert

2019-11-28 ( czwartek )
Meskalina, Stary Rynek 6

Już 28 listopada wyjątkowy koncert Michała Kmieciaka podczas 8 Festiwalu Przyjaciół Meskaliny. Pianista i kompozytor zaprosił do klubokawiarni Meskalina zaprzyjaźnionych artystów, a zaproszenie przyjęli m.in. Grabek, Swiernalis, Arek Kłusowski i Oskar Staszak. A to nie koniec listy gości i niespodzianek tego wieczoru!
Wybór gości również jest nieprzypadkowy ponieważ są to artyści, których Michał Kmieciak zaprosił do współpracy przy nowych singlach. Do tej pory ukazały się już 2 utwory: piosenka "Szaleniec" napisana razem ze Swiernalisem i utwór "A Dream Too Bright to Last" stworzony razem z Grabkiem. Michał Kmieciak ze swoją płytą "Love Lost" odwiedził już wiele miast, ale to koncerty w Klubokawiarni Meskalina traktuje szczególnie. Wszyscy, którzy mieli już okazję usłyszeć pianistę z towarzyszącymi mu sekcją smyczkową w Meskalinie, wiedzą, jak niezwykła atmosfera panuje na koncertach w miejscu, które sam artysta określa mianem "drugiego domu". Wydana w 2016 roku płyta była jednym z pierwszych polskich wydawnictw wpisujących się w nurt contemporary classical. Wśród swoich największych inspiracji wymieniał wtedy takich artystów jak Ludovico Einaudi, Ólafur Arnalds, Yiruma, Nils Frahm, Max Richter i Dustin O'Halloran. Album zawierał 9 melodyjnych neoromantycznych kompozycji, utrzymanych w nieco filmowym klimacie.
Wielkimi krokami zbliża się zaplanowana na 2020 rok premiera drugiego albumu Michała Kmieciaka. Zanim jednak płyta, nad którą prace właśnie trwają, ujrzy światło dzienne, ukaże się jeszcze kilka utworów w cyklu, do którego zaprosił zaprzyjaźnionych artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne.

Bilety - 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu) dostępne w klubie.

opr.sw

Zobacz www.meskalina.com/