fotografia artysty podczas koncertu

Koncert w ramach XXVI Dni Bretanii - Jean-Charles Guichen Group - Breizh An Ankou

2019-11-29 ( piątek )
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Jean-Charles Guichen Group "Breizh An Ankou"
Koncert/fest-noz w ramach XXVI Dni Bretanii

Jean-Charles Guichen jest w Bretanii gitarzystą-legendą. Od blisko 40 lat związany jest z muzyką folkową. Ma łatwo rozpoznawalny wirtuozerski styl gry łączący energetyczną, taneczną rytmikę z piękną tradycyjną melodyką. Obdarzony jest wyjątkową charyzmą sceniczną, za sprawą której nosi przydomek "Guitar hero".
Gry na gitarze uczył się od dziecka. W wieku 16 lat założył z bratem Fredem, akordeonistą, zespół Ar Re Yaouank, który stał się czołową grupą bretońskiej sceny muzycznej lat 90. W duecie z bratem, jako Frères Guichen, nagrali wiele nagradzanych albumów. Występowali na najlepszych festiwalach i w największych salach koncertowych we Francji, odbyli tournée w Azji (Japonia, Tajwan, Indonezja, Kambodża, Tahiti). Freres Guichen kilkakrotnie grali w Polsce.
W 1996 Jean-Charles założył trio z najlepszymi bretońskimi gitarzystami: Jacques'em Pellenem i Soïgiem Sibérilem. Występował z Alanem Stivellem, Denezem Prigentem, Didier Lockwoodem.
Jean-Charles Guichen wydał także 4 solowe albumy. Jego ostatni projekt, Solo de l'Ankou, inspirowany legendami Bretanii, cieszy się ogromnym powodzeniem. Artysta zagrał go solo m.in. przed 8-tysięczną publicznością festiwalu Yaouank  w Rennes i 10-tysięczną publicznością w Breście.
Jeszcze więcej mocy temu projektowi doda obecność na scenie czwórki muzyków rockowych i tradycyjnych, z którymi wystąpi w Poznaniu:

  • Jean-Charles Guichen - gitara elektroakustyczna,
  • Claire Mocquard - skrzypce,
  • Malo Carvou - flety,
  • Olivier Carole - bas,
  • Mickaël Bourdois - perkusja.

Dla miłośników tańców bretońskich zapewniona będzie przestrzeń do tańca!

Bilety 30 zł (przedsprzedaż) 40 zł (w dniu koncertu).

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Zobacz ckzamek.pl