baner

Koncert zespołów Gazpacho i Pure Reason Revolution - UWAGA! KONCERT PRZEŁOŻONY I pÓŹNIEJ ODWOŁANY!

2020-10-17 ( sobota )
Klub U Bazyla, ul. Norwida 18A, Poznań

KONCERT OSTATECZNIE ODWOŁANO!


Bilety należy zwracać w punktach ich zakupu za okazaniem dowodu nabycia.

GAZPACHO
Założony w 1996 roku sekstet z Oslo po raz kolejny zaprezentuje się przed polską publicznością. Gazpacho, jak wskazuje kulinarne określenie, to zimna zupa pełna warzyw i niespodziewanych ingrediencji. Zawsze nieprzewidywalna, smakująca za każdym razem inaczej. Muzyka sekstetu jest równie ciekawa, frapująca, pełna barw i po prostu... smakowita.
Od wydania w 2002 roku debiutanckiej EP-ki Get It While It's Cold (37°C), aż po ukazanie się w 2018 roku świetnego Soyuz akcje Gazpacho zwyżkują na muzycznej giełdzie.
Na kolejny krążek przyszło miłośnikom zespołu poczekać do 2007 roku. Wydany w lutym Night to w przeciwieństwie do trzech poprzednich płyt album koncepcyjny. Muzycy porzucili krótkie, zwarte formy muzyczne na rzecz rozbudowanej, wielowątkowej opowieści, o kojarzących się nieco z twórczością Kieślowskiego, zbiegach okoliczności, przypadkach, podróżach w czasie i przestrzeni.
Swoistym "opus magnum" w dyskografii zespołu jest wydana w 2009 roku znakomita Tick-Tock. Oparta na twórczości Antoine'a de Saint-Exupery opowieść zafascynowała nie tylko fanów, ale także krytyków. Nie było dla nikogo zaskoczeniem świetne przyjęcie także kolejnego albumu Norwegów Missa Atropos (2010). Pod banderą brytyjskiej wytwórni Kscope muzycy wydali koncertowy album London (2011) oraz znów bardzo dobrze przyjęty studyjny March of Ghosts (2012).
Podobnie dobre przyjęcie towarzyszyło kolejnym wydawnictwom Norwegów - albumom Demon, Molok i Soyuz.
Aktualnie zespół kończy przygotowywać swój najnowszy album, który ukaże się w połowie roku.
Symfoniczne brzmienia, skandynawska jakość muzyki oraz przejmujący głos Jana Henrika Ohme będą waszymi przewodnikami po pięknym świecie Gazpacho.

SKŁAD ZESPOŁU:

Jan-Henrik Ohme - voc
Jon-Arne Vilbo - g
Thomas Andersen - kbds, progr
Robert Johansen - dr
Kristian Torp - bg
Mikael Kromer - viol, mdl
PURE REASON REVOLUTION
Czy ktokolwiek mógł spodziewać się, że po 10 latach ciszy wznowi działalność jedna z najbardziej obiecujących formacji rockowych pierwszej dekady XXI wieku?
A tak właśnie się stało! Pure Reason Revolution powracają i wciąż na ich czele stoją Chloe Alper i Jon Courtney.
W kwietniu ukazuje się ich nowe dzieło - "Eupnea" i ci którzy już je słyszeli uważają, że wstrząśnie muzycznym rynkiem. Jest ekscytujące, progresywne, melodyjne i nowoczesne. W poszczególnych kompozycjach można odnaleźć najlepsze elementy albumów The Dark Third, Hammer And Anvil i Amor Vincit Omnia, ale nowy jako całość przewyższa je pod każdym względem.
Filmowe pejzaże dźwiękowe Hammer And Anvil? Tak! Mroczna atmosfera i elektronika Amor Vincit Omnia? Tak. Chwalebny psych-prog ich debiutu? Też!
W okresie 10-letniej rozłąki Jon założył z wokalistką Sammi Doll formację Bullet Height, by później zdecydować się na długi rozbrat z muzyką.

SKŁAD ZESPOŁU:
Jon Courtney - vocals, guitars, keyboards
Chloë Alper - vocals, bass guitars, keyboards

Bilety w cenie 109 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: