ZWROT PIENIĘDZY ZA ZAKUPIONE BILETY W MIEJSCU ICH ZAKUPU!
Autentyczne, gorące brzmienia afrykańskich melodii prosto od Trio Manding!
Noumassan Dembele - multiinstrumentalista, grający tradycyjną muzykę mandingue pochodzącą z regionu Afryki Zachodniej. Urodzony w Burkina Faso, obecnie mieszkający w Warszawie. Instrumentem przewodnim artysty jest kora, rodzaj afrykańskiej harfy, będącej nieodłącznym elementem muzyki mandingue. Gra on również na n'goni i balafonie.
Wywodzi się on z grupy griot, oznaczającej sługę, ale również poetę - śpiewaka. Griot jest osobą odpowiedzialną za przekazywanie tradycji ustnej, poezji oraz muzyki, jest się nim z pokolenia na pokolenie. Od dziecka pokazywana jest mu umiejętność grania na różnych instrumentach. Artysta regularnie współpracuje z zespołem Moribaya, z którym bierze udział w licznych festiwalach takich, jak Przenikanie, czy Wibracja. Miał również przyjemność współpracować z Marią Pomianowską przy jej projektach: "Chopin na 5 kontynentach" oraz "Moniuszko z 1000 i jednej nocy".
Muzyk jest również kompozytorem. Komponuje utwory głównie w swoim ojczystym języku - bambara, które opowiadają o miłości, mądrości i przeznaczeniu. Jego inspiracją w dużej mierze jest jego kultura i obserwacja życia. Czerpie on z nich motywy do swoich pieśni. Swoją twórczością Noumassan pragnie wnieść światło i radość do życia jego i jego odbiorców. Doświadczenia nauczyły go, że muzyka potrafi dostarczyć pozytywnych wibracji, które podnoszą na duchu. Aby odcisnąć na uczestnikach "muzycznych uniesień" jak największą ilość pozytywnych wrażeń wciąga ich w akcję swoich opowieści i bezpośredniej kreacji.
Ablaye Badji - multiinstrumentalista, członek sławnej rodziny griotów - Cissoko. Ablaye urodził się i dorastał w Ziguinchor, w Senegalu. Otoczony przez bogactwo kulturalne i muzykę swoich przodków, Ablaye zaczął swoją edukację muzyczną od zgłębienia tajników gry na tradycyjnych instrumentach takich jak djembe, sabar, seourouba. Jednak słabość do kory była u niego widoczna od najmłodszych lat. Zazwyczaj tradycja grania na korze przekazywana jest z ojca na syna. Jednakowoż Ablaye odziedziczył muzyczny spadek od swojego dziadka - Kemo Susso - jednego z najwybitniejszych senegalskich muzyków swojego pokolenia. Miłość do muzyki Ablaye wyssał również z mlekiem matki - Ma Awa Cissoko - tradycyjnej pieśniarki, która zabierała go ze sobą na koncerty, gdy ten nie potrafił jeszcze nawet chodzić. Dzięki temu styl gry na korze Ablaye'a jest tak unikatowy. Jego wirtuozeria, talent i niesamowity głos dodają tworzonej muzyce charakteru.
Amadou Fola - utalentowany multiinstrumentalista, który gra na instrumentach takich, jak: djembe, sabar, tama, balafon, gitara, ngoni. Jest również kompozytorem, tancerzem, wokalistą i wielkim pasjonatem swej rodzimej kultury muzycznej. Urodził się w Dakarze w Senegalu, w rodzinie o muzycznych tradycjach. Jego nauczycielem gry na bębnach był jego kuzyn - Ibou Seydi. Amadou współpracował z wieloma zespołami muzyki tradycyjnej i współczesnej takimi, jak: Lest Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée, Djembe Rythme, Groupe Kiss legendarnego już djembefola Kissimy Diabaté, Safari, Planet Gorée. Brał udział w koncertach obok takich artystów, jak: Angelique Kidjo, Youssou N'Dour, Omar Pene, Daara J., Carlou D., Vivianne, Uzda. Amadou Fola brał udział w różnych festiwalach, m. in. w Dubaju, w Maroko, Republice Czeskiej i w Polsce. Wziął również udział w projekcie Marii Pomianowskiej w ramach którego została nagrana płyta "Polska - Senegal. Muzyka z 2 kontynentów". Amadou dużo koncertuje, a swoją wiedzą o kulturze Afryki Zachodniej chętnie dzieli się także na warsztatach perkusyjnych i tanecznych.
Bilety - 40 zł.
opr.sw
Zobacz bluenote.poznan.pl/