Jedna z prac artysty: na czarnym tle biały warczący pies przeglądający się w lustrze, w którym widzi swoje czarne odbicie. Ponad tym napis "Rasizm". Poniżej napis "Grzegorz Myćka" na szarym tle

Wystawa Grzegorza Myćka - Czarno. I biało. I nie

23.02 – 07.03.2021

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami wystawa będzie nieczynna w okresie od 20.03 do 09.04.2021.

Wystawa prezntować będzie plakaty i ilustracje z ostatnich lat działań artystycznych.

Grzegorz Myćka - urodzony w 1989 roku, doktorant na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się grafiką warsztatową i projektową, ilustracją oraz krótkimi formami animowanymi.
Laureat międzynarodowych i krajowych konkursów z zakresu plakatu, ilustracji i filmu animowanego m.in. Złoty Medal na Międzynarodowej Wystawie "Satyrykon" w Legnicy, Brązowy Medal na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii, Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw m. in. Biennale del Cartel w Bolivii, Taiwan International Graphic Design Award, Trnava Poster Triennale, Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie, Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie, Międzynarodowe Triennale Grafiki w Falun.
Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku.
Współtworzy grupę artystyczno-projektową BiG POSTER, która m.in. zajmuje się prowadzeniem warsztatów z tworzenia plakatu, czy wydawaniem czasopisma BiG POSTER ZIN.
Członek kolektywu ilustratorów z Poznania ILU NAS JEST.

Wstęp wolny.

Plakat