Na czarnym tle w srebrnej ramie widać jeden z obrazów z galerii Jerzego Piotrowicza (abstrakcja).

Wystawa prac Daniela Malinowskiego - Zaginiona przestrzeń

29.06 – 10.07.2022

Daniel Gabriel Malinowski.

Artysta, poeta, muzyk, podróżnik i zawodowo fotograf, w wolnych chwilach szukam nowych pasji. Ostatnio zainteresowały mnie na przykład rowery.

ćmy dążą do ognia,

żeby niczym feniks

spłonąć w nim

i odrodzić się na nowo

Nie chcę zabrzmieć zbyt poważnie, ale powyższa mantra wiele razy pomogła mi ułożyć sobie życie, bo można powiedzieć, że fascynuje mnie wiele rzeczy - a co za tym idzie - moje życie ulegało aktualizacjom wiele razy. Czasami z mojej decyzji, czasami nie do końca.

Już jak byłem młodszy to wykazywałem interdyscyplinarną sposobność, jednak często słyszałem frazesy w stylu "jeśli jesteś dobry we wszystkim, to tak naprawdę w niczym". Teraz wiem, że niepotrzebnie to hasło zaprzątało mi głowę. Chciałbym ustrzec innych przed takimi frazesami, dodać otuchy, żeby nie bali się próbować wyjść poza schemat, a wręcz z uśmiechem na ustach celebrowali każdą próbę.

Obecnie studiuję na UAP edukację artystyczną, ze specjalnością: sztuka interdyscyplinarna. Wcześniej studiowałem filmoznawstwo, a jeszcze wcześniej byłem w technikum na logistyce. Cieszy, a nawet nieco bawi mnie to, że dzisiaj jestem tym kim jestem, a kiedyś byłem tym kim byłem. Codziennie umieramy i odradzamy się na nowo. Mam nadzieję, że pomogę komuś odkryć nową możliwość w życiu, bo otaczają nas ich tysiące.

Daniel Gabriel Malinowski

  • wernisaż 29.06.2022 g.19:00