Na grafice fragment jednej z prac.

Wystawa "Piękne Stworzenia" Heleny Minginowicz

17.06 – 01.07.2022

Piękne stworzenia. Jakie są?

To najbardziej delikatne istoty, ktorych specyfika sprawia, że są bardziej niż inne narażone na uszkodznia. Pełne dziecięcej, bezkompromisowej uczciwości i autentycznosci, nie ukrywają swojej nietrwałej, kruchej natury. Przechodzą przez życie bez pancerza, bez osłony. W swojej istocie zawierają krótkotrwałe piękno, przelotnej chwili, umykającego momentu- który pojawia się tylko na moment. Biegnący, pociesznie kiwający głową, zawszony i "brudny" gołąb, kolorowe włochate, ale i wzbudzające odrazę gąsiennice o aksamitnej skórze, groźne i piękne lwy przyłapane w intymnym momencie.

Delikatne ciała i emocje- te które chcielibyśmy głęboko ukryć - tak głęboko, żeby nikt nie mógł nas zawstydzić, skrzywdzić, ale i poznać. Ciała i emocje budzące powszechnie dyskomfort, wystawiające na ocenę, czasem śmierć. Wszystko to żeby inni wiedzieli, że piękne stworzenia są delikatne. I trzeba na nie uważać.

Helena Minginowicz - urodzona w 1984 roku w Poznaniu, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. W swoich działaniach porusza tematy relacji międzyludzkich na różnych płaszczyznach, a przede wszystkim, relacje natury romantycznej.

opr.sw