Na grafice plakat wydarzenia.

Scena nad Rusałką 2022 - cykl koncertów

02.06 – 25.08.2022

Już w czerwcu powraca seria klimatycznych koncertów nad Rusałką. W co drugi letni czwartek wystąpią tam młodzi, zdolni artyści, prezentujący przeróżne nurty muzyczne. 

Scena nad Rusałką to nie tylko wyjątkowe muzyczne doznania, ale i szansa na pokazanie się szerszej publiczności młodych artystów. Chcąc dotrzeć do jak największej grupy odbiorców organizatorzy wzorem lat ubiegłych planują transmisje większości koncertów na facebooku Sceny nad Rusałką. Następnie zostaną one umieszczone na YouTube.

Organizatorzy starają się stworzyć wydarzenie dostępne dla jak największej grupy społecznej. Wszystkie tegoroczne wydarzenia są bezpłatne. Teren jest łatwo dostępny i pozbawiony barier architektonicznych. W ubiegłym roku Scena nad Rusałką podjęła współprace z Polską Fundacją Osób Słabosłyszących. Jako pierwsze miejsce w Polsce ma zainstalowaną na stałe plenerową pętlę indukcyjną (urządzenie pozwalające na pełen udział w koncertach, projekcjach kina plenerowego i innych wydarzeniach osobom słabosłyszącym).

W tym roku w ramach Sceny nad Rusałką zaprezentują się m.in.: Król - 2-krotny laureat Fryderyka w 2021 roku (Najlepsze nowe wykonanie, Autor Roku), Baasch - laureat Fryderyka za najlepszy album muzyki elektronicznej w 2021 roku, Ofelia, Sonbird, Enchanted Hunters, oraz wielu innych przedstawicieli młodej polskiej sceny muzycznej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Program koncertów

Więcej informacji

opr.sw