Na grafice plakat wydarzenia.

Paderewski - polityk, który pozostał artystą

06.11.2022
12:00

Celem projektu jest przedstawienie postaci wielkiego polskiego patrioty i męża stanu, który z pomocą swojej sztuki (w rozumieniu działalności pianistycznej i kompozytorskiej) w sposób fenomenalny pełnił funkcję ambasadora sprawy polskiej, realnie zmieniając geopolityczną pozycję Polski w świecie. Interdyscyplinarne działania projektu to zachęta do refleksji o roli muzyki jako instrumentu społecznych zmian.

Centralnym punktem projektu jest animacja wyświetlana w sali koncertowej - Auli Nova Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa dokumentująca przekrojowo życie Ignacego Jana Paderewskiego. Ekspozycja wystawy na stałe zagości we foyer budynku Auli Nova, przez której przeszkolone ściany wszyscy odwiedzający poznańską uczelnię lub przechodzący obok budynku będą mogli zapoznać się z tak ważnymi dla historii naszego kraju faktami.

Program wydarzeń:

godz. 12.00, Aula Nova, Fantazja Polska czyli Paderewski All Inclusive
widowisko koncertowe

Widowisko koncertowe - opowieść o życiu Ignacego Jana Paderewskiego pisana muzyką, słowem i obrazem. Słynny pianista opowiada dziennikarce Mary Lewis o swoim barwnym życiu artystycznym i osobistym. Narracja wzbogacona została felietonami filmowymi oraz muzyką wykonywaną na żywo m.in. przez Mistrza (w tej roli Jakub Czerski). Treści przedstawienia są w krotochwilnej formie podsumowywane przez rapera. Kanwą opowieści były "Pamiętniki" Paderewskiego spisane przez Mary Lawton (PWM 1986).

Czas trwania: 60 min

godz. 13.30, Hol Auli Nova
Ignacy Jan Paderewski - polityk, który pozostał artystą wykład otwierający wystawę multimedialną

Wystawa upowszechniająca wiedzę o życiu wielkiego Polaka, jego dokonaniach na polu polityki wewnętrznej i zagranicznej. Ekspozycja na stałe zagości we foyer budynku Auli Nova Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Odwiedzający poznańską uczelnię lub przechodzący obok budynku będą mogli zapoznać się z ważnymi dla historii naszego kraju faktami, przedstawionymi w interesującej formie. 

godz. 14.00, Aula Nova
Ignacy Jan Paderewski - polityk, który pozostał artystą - emisja filmu animowanego                                                                                                     

godz. 14.30, Hol Auli Nova
Paderewski and Friends - koncert Katedry Musicalu Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

W dniu święta naszego patrona zapraszamy do foyer Auli Nova na koncert musicalowy, w którym wystąpią pedagodzy Katedry Musicalu i Studium Musicalu naszej Akademii w utworach, które - podobnie jak Mistrz Paderewski - obiegły cały glob! W tym kadrowym, niczym Pierwsza Brygada, składzie wystąpią: Maria Antkowiak, Joanna Horodko, Aleksandra Rykowska, Anna Lasota i Łukasz Kocur, a towarzyszyć im będzie na fortepianie Filip Chojnacki.

godz. 17.00, Aula Nova - uroczystość nadania stopni naukowych i rozdanie nagród

Wstęp wolny.

opr.sw

Zobacz amuz.edu.pl/#