Zdjęcie ze spektaklu - kobieta siedząca na krześle przy stole, obrócona twarzą do widza. Na stole postawiona pionowo książka.

Spektakl "Pani Sand" to monodram na lalkę i aktora opowiadający o życiu uczuciowym George Sand i Fryderyka Chopina. Pisarka, we własnej osobie, zaprasza widzów na jedyne i niepowtarzalne spotkanie autorskie. Promocja książki "Lukrecja Floriani" ma być przyczynkiem do rozmowy o życiu pisarki, anegdotach i historiach związanych z licznymi podróżami, o inspiracjach i zachwytach artystycznych. Wszystko z dala od sylwetki jej znanego partnera. Wkrótce jednak okazuje się to niemożliwe. Spotkanie autorskie przemienia się w wiwisekcję związku George Sand i Fryderyka Chopina, kiedy to wreszcie Sand ma szansę dojść do głosu. Chopin, teoretycznie nieobecny, niemy, okazuje się podejmować wyjątkowy dialog, na który nigdy dotąd nie było szansy.

Scenariusz: Joanna Sobocińska - Korczak i Karolina Przystupa (na podstawie: "Lato w Nohant" Jarosława Iwaszkiewicza, "Kochankowie z klasztoru Valdemosa" Janusza Krasińskiego, "Historia mojego życia" George Sand oraz korespondencji Chopina z George Sand i jej dziećmi).

Reżysera: Karolina Przystupa

Lalka: Dominika Chochołowska-Bocian

Spektakl niebiletowany, wstęp wolny
Przy wejściu będzie czekała na Państwa puszka - w myśl zasady "pay what you want". Organizatorzy proszą o wcześniejszą informację o chęci przybycia w wiadomości prywatnej na stronie Facebook lub na adres e-mail: asia.sobocinska@gmail.com

materiały: Studio Korczak