zdjęcie przedstawia dwie postaci w ruchu, pochylone, ubrane na czarno, pośrodku biały napis Trojan, poniżej Gabriel Kaczmarek

balet w dwóch aktach

Muzyka skomponowana specjalnie na potrzeby spektaklu, odtwarzana z nagrania wykonanego przez orkiestrę Teatru Wielkiego w Poznaniu pod dyrekcją Aleksandra Grefa, z symultaniczną warstwą instrumentalną zaadaptowaną komputerowo. 

Podstępny wirus tkwi przyczajony w każdym z nas. Zakłóca bieg powszechnej historii i pojedynczych ludzki opowieści. Niekiedy usypia (a my razem z nim usypiamy naszą czujność), by po latach wybuchnąć na nowo i ze zdwoją siłą zniszczyć to, co wydawało się stabilne.

Mitologiczna Troja i dobrze znani bohaterowie - Helena, Parys, Achilles, Priam - stali się inspiracją dla twórców baletu "Trojan". Realizatorzy z czułą precyzją z mitologicznej opowieści wybrali to, co w niej uniwersalne. W ich odczytaniu trojański mit staje się symbolem dręczącego ludzkość wirusa zła. Tak niewiele trzeba, aby go uwolnić. "Bądźmy czujni!" - ostrzegają nas twórcy przedstawienia.

Bilety w cenie 33-40zł

materiały Teatru Wielkiego 

Bilety dostępne w:

Zobacz www.opera.poznan.pl