Zdjęcie uczestników jednej z wycieczek.

Od stadionu do stadionu - spacer z przewodnikiem PoPoznaniu.pl

2023-02-18 ( sobota )
10:00
Początek: przed lokomotywą przy Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej.

Stary Rynek, Ostrów Tumski, Śródka czy okolice placu Wolności to miejsca, które grupy z przewodnikiem zwiedzają często. A czy warto wybrać kierunki mniej oczywiste? Co do zaoferowania może mieć kawałek miasta położony z dala od centrum, pozbawiony historii sięgających kilkaset lat wstecz, bez wybitnych obiektów architektury? Przekonajmy się, że na Grunwaldzie również może być ciekawie! Wspólnie rozwiążmy łamigłówkę, dlaczego miejski stadion wygląda tak dziwnie i powspominajmy mecze z Juventusem i Barceloną. Na naszej trasie spotkamy kandydata na ołtarze oraz spojrzymy w niebo, żeby wśród gwiazd poszukać...Poznania, na ziemi natomiast na pewno znajdziemy przykłady ciekawej i wartościowej architektury, no i wyjaśnimy dlaczego w kwestii "lasek" poznaniacy nie mają sobie równych! Rozwiewamy też wątpliwości - startem i metą będą dla nas dwa stadiony, ale na spacer zapraszany wszystkich ciekawych miasta, nie tylko sportowych kibiców!
Uwaga! W trakcie spaceru NIE będzie zwiedzania wnętrza Stadionu Miejskiego.

Początek: przed lokomotywą przy Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej, zakończenie: w okolicy stadionu WKS Grunwald przy ulicy Promienistej.

Wycieczkę poprowadzi przewodnik Piotrek.

Przewodnicy przekonują, że nie trzeba obawiać się zimowych warunków: - Jest takie powiedzenie popularne wśród turystów. "Nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwy ubiór" - mówi Andrzej Bartczak z PoPoznaniu.pl i dodaje: - wystarczy się odpowiednio przygotować, pamiętać o ciepłej kurtce, czapce i rękawiczkach, może zabrać ze sobą jeszcze dodatkowo ciepłą herbatę w termosie i można ruszać na zwiedzanie.

WAŻNE: Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Uwaga. W celu zapewnienia komfortu wszystkim uczestnikom spaceru organizatorzy proszą aby zadbać o utrzymanie odpowiedniego dystansu od osób, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Proszą też o rezygnację z udziału w wydarzeniu w przypadku pojawienia się objawów infekcji.