Baner promujący wydarzenie.

Chóralne Koncerty Kameralne GPPCh - Chór "Sophia" z Kijowa

10.05.2023
19:00

Niezwykłe wydarzenie z cyklu Chóralnych Koncertów Kameralnych, w ramach którego wystąpi Chór Kameralny "Sophia" z Kijowa pod dyrekcją Ołeksija Szamryckiego. Będzie to ich JEDYNY KONCERT W POLSCE!

Już 10 maja o godz. 19.00 kościół św. Antoniego Padewskiego oo. franciszkanów konwentualnych wypełni się dźwiękami koncertu zatytułowanego "Światło całego świata". W programie muzyka m.in. Orlanda di Lasso, Mykoły Dyleckiego, Antona Brucknera, Josefa Rheinbergera, Krzysztofa Pendereckiego, Jewhena Petruszenki, Barna Szaby, Łesi Dyczko.

W listopadzie 2022 roku Chór Kameralny "Sophia" w mistrzowskim stylu zwyciężył 53. edycję jednego z najważniejszych i najtrudniejszych konkursów chóralnych Starego Kontynentu - Tolosako Abesbatza Lehiaketa - Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Tolosie (Hiszpania), nominującego zwycięzcę do konkursu konkursów, czyli Europejskiego Chóralnego Grand Prix (European Grand Prix for Choral Singing).

Tegoroczny finał tej "chóralnej Ligi Mistrzów" odbył się 29 kwietnia w Debreczynie na Węgrzech, a CHÓR "SOPHIA" ZOSTAŁ JEGO NIEKWESTIONOWANYM ZWYCIĘZCĄ!

WSTĘP WOLNY!
Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny. Celem organizatorów jest zebranie środków na wsparcie chórów działających w Ukrainie.

Możesz wesprzeć już dziś poprzez:
- wpłatę darowizny na konto: 76 1090 1362 0000 0001 5359 5210 z dopiskiem SOPHIA
- zasilenie zbiórki, która odbędzie się w miejscu koncertu.

Baner