Na zdjęciu obraz Jerzego Nowowiejskiego zatytułowany "Błękitna (niebieska) abstrakcja" z 1965 roku

Jerzy Nowosielski - Ikona i Abstrakcja - wystawa

2023-04-27 ( czwartek ) – 2023-10-16 ( poniedziałek )
Centrum Sztuki Współczesnej Akademii Lubrańskiego, Muzeum Archidiecezjalne, ul. J. Lubrańskiego 1, Poznań

Rok 2023 jest ogłoszony Rokiem Jerzego Nowosielskiego, gdyż w styczniu przypadała setna rocznica urodzin wybitnego malarza.

Jak piszą organizatorzy: "Od 27 kwietnia także w naszej Galerii Sztuki Współczesnej odbędzie się otwarcie wystawy zatytułowana "JERZY NOWOSIELSKI - IKONA I ABSTRAKCJA" Przygotowujemy dla Państwa podróż w sferę twòrczości o tematyce sakralnej w dialogu z dziełami abstrakcyjnymi Jerzego Nowosielskiego.

Obiekty, które udało się nam pozyskać, także od prywatnych kolekcjonerów, są często niedostępne na codzień dla spragnionych konfrontacji z niepowtarzalną sztuką tego genialnego Twórcy. Również prezentowany na poniższej fotografii obraz, zatytułowany "Błękitna (niebieska) abstrakcja," z 1965 roku, zostanie wypożyczony z Muzeum Narodowego w Poznaniu, gdzie pozostaje na chwilę obecną poza ekspozycją, zatem od końca kwietnia do października będzie można delektować się nim w naszych przestrzeniach. Planowana aranżacja wystawy ma zgłębić problematykę malarstwa abstrakcyjnego w kontekście świętości, religii i duchowości.

Więcej informacji

Zobacz www.lubranski500.pl/