Zdjęcie z ubiegłorocznej parady, fot. Paweł Liszkowski

Święto Fyrtla Garbary

2023-09-24 ( niedziela )
początek na Placu Kolegiackim, plac Bernardyński

Świętowanie rozpocznie się barwną paradą z Placu Kolegiackiego na Plac Bernardyński, gdzie następnie odbędzie się festyn z kiermaszem rękodzieła i warsztatami, okraszony pokazami tanecznymi i występami muzycznymi.

Kolorowa parada rozpocznie drugie już święto Garbar. W czasie muzycznego korowodu przygrywać będzie orkiestra Golden Collectiv, a wezmą w nim udział szczudlarze, artystyczne grupy z fyrtla i artyści. Organizatorzy zachęcają do włączenie się do przemarszu!

A na Bernardynach na poznaniaków i poznanianki czekać będą atrakcje dla najmłodszych, występy muzyczne i stoiska z rękodziełem.

Na tej prawie dwukilometrowej ulicy nie mieszka się dziś najlepiej, ale trakt ma swoje wyjątkowe atrakcje. Mieści się tu co najmniej 10 galerii - sztuki i kilka unikatowych warsztatów rzemieślniczych. Są też oryginalne sklepy jak metalowy czy ekospożywczak.

Celem działań  aktywistów, organizacji społecznych i przedsiębiorców, skupionych w nieformalnej inicjatywie Fyrtel Garbary  jest poprawa komfortu życia na Garbarach, a lokalny festyn jest dobrą okazją do spotkania i rozmów.

Wstęp wolny.

Zdjęcie z ubiegłorocznej parady, fot. Paweł Liszkowski