Na grafice plakat wydarzenia.

Spektakl gościnny - Niepamięć

2023-09-30 ( sobota )
18:30
Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18, Poznań

Kategoria: Teatr

NIEPAMIĘĆ to nowy spektakl stworzony w koprodukcji warszawskiego Teatru Garnizonu Sztuki oraz Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Popularny i wielokrotnie nagradzany. Aktor. Człowiek sukcesu. Celebryta. Z piękną żoną i poukładanym życiem. Zwykła, niezobowiązująca kolacja z Byłą i jej nowym chłopakiem nie może przecież tego zmienić! Czyżby? Zapraszamy na przewrotną, pełną błyskotliwych dialogów tragikomedię najmodniejszego polskiego dramaturga współczesnego: Marka Modzelewskiego. To zaskakująca, trzymająca w napięciu historia o relacjach międzyludzkich, zaufaniu i rachunku jaki życie wystawi każdemu prędzej, czy później. Czy da się ROZLICZYĆ PRZESZŁOŚĆ?

Niewinne wspomnienia i refleksje nad dawnym życiem otworzą niezabliźnione rany, które bolą po wielu latach - nawet jeśli nie do końca wiemy, czy wspomnienia te są prawdziwe. Bo czymże tak naprawdę jest pamięć? To zdolność przechowywania w mózgu naszych wspomnień, wydarzeń z naszego życia, osób, rzeczy. Zapamiętywanie, to cała masa licznych działań, które świadomie lub nieświadomie uruchamiamy. Czasem przywołując coś z pamięci mylimy fakty z naszymi fantazjami lub reinterpretujemy wydarzenia w celu ochrony naszych emocji. Czasem wypieramy informacje, których nie chcemy pamiętać, bo są dla nas bolesne. Przeszłość powróci z tak mocnym akcentem, że dotychczasowe życie naszych bohaterów okaże się kruchą i łatwą do zniszczenia konstrukcją. A emocji, podczas całego przedstawienia na pewno nie zabraknie.

Obsada:

  • Agata: Agnieszka WIĘDŁOCHA/ Karolina GORCZYCA
  • Agnieszka: Magdalena KUMOREK
  • Marcin: Rafał KRÓLIKOWSKI / Krzysztof CZECZOT
  • Kamil: Marcin KORCZ
  • Kornel: Krystian PESTA

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak

Bilety - 120 i 150 zł (w zależności od miejsca).

UWAGA: spektakl przeznaczony jest głównie dla widzów powyżej 16 roku życia. Tematyka dotyka problemu przemocy seksualnej. Obsługa Widowni ma prawo odmówić wejścia na widownię osobom młodszym.

Bilety dostępne w: