logo

Konkurs Plastyczny FarBoBajanie - ze słowiańskiej duszy!

12.11 – 22.11.2013
12:00 17:00

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w projekcie "Baśni bajanie - ze słowiańskiej duszy". Pierwszą odsłoną tego projektu będzie konkurs plastyczny FarBoBajanie, do którego zapraszamy dzieci i młodzież z poznańskich szkół - podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Sprawa jest prosta - wystarczy narysować (ale pięknie! z ekspresją!) wybraną przez siebie postać z baśni występujących w lekturach podanych przez organizatorów - Fundację Lokalnego Wsparcia Kultury AITWAR.

Dla klas młodszych to wybrana dowolnie postać, dla uczniów klas starszych szkół podstawowych to postać z książki Hanny Januszewskiej "Baśnie polskie" lub Oskara Miłosza "Legendy litewskie". Gimnazjalistom proponujemy zagłębienie się w świat legend litewskich a dla uczniów szkół podstawowych mamy prawdziwy rarytas, z którego mogą czerpać - "Bestiariusz Słowiański". Zanurzmy się w świat baśni, niechaj tańczą wokół nas niezwykle postacie - tym bardziej, że drugą odsłoną projektu będą I Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Bajaniu! Czytajcie baśnie! 

Szczegóły na stronie internetowej: www.fundacjaaitwar.pl

Regulamin Konkursu FarBoBajanie

Zobacz www.fundacjaaitwar.pl