22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12.01.2014
10:00

Tym razem wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Główna scena stanie na zamkowym parkingu przy ul. Św. Marcin. Wystąpią na niej m.in. Vanessa Jaskólska, Marta

Lisiewicz z zespołem, Blitz,EBY"S EXPLORATION i Papa Musta.

Gwiazdą muzyczną tegorocznego finału będzie zespół DUBSKA, który w swojej twórczości inspiruje się muzyką reggae, ska, dub oraz jazzem. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. przez czasopismo "Free Colours" poświęcone muzyce reggae: za najlepszą polską płytę, najlepszą polską nadzieję muzyczną oraz najlepszy debiut płytowy. Brał udział w największych festiwalach reggae"owych w Polsce i Europie. Podczas koncertu w Poznaniu usłyszmy m.in. utwory z nowej płyty zespołu pt. "Love & Culture".

Program:

g. 10-16 Plac Adama Mickiewicza

Prezentacje służb mundurowych

g. 10-16 przed zamkiem

Kiermasz mediów, strefa kulinarna

g. 10-20 Centrum Kultury ZAMEK

Punkt krwiodawstwa / Sala Wystaw

g. 12 Sala Kinowa / bilety: 6 zł

"Miłość", reż. Filip Dzierżawski, Polska, 2012, 92'

g. 14 Sala Kinowa / bilety: 6 zł

"Sugar Man", reż. Malik Bendjelloul, SzwecjaWielka Brytania, 2012, 85'

g. 15.30 Sala Kinowa / bilety: 6 zł

"Marley", reż. Kevin Macdonald, USA, Wielka Brytania, 2012, 144'

od g. 16 Hol Wielki

Licytacje

g. 16.15 scena przed zamkiem

Vanessa Jaskólska - koncert

Vanessa Jaskólska - ma 11 lat i od trzech lat uczy się gry na perkusji pod okiem znanej perkusistki Beaty Polak.

g. 16.30 scena przed zamkiem

Marta Lisiewicz z zespołem - koncert

Marta Lisiewicz - jej piosenki zostały wielokrotnie nagrodzone na festiwalach piosenki. Karierę zaczynała u boku Zenona Laskowika, później śpiewała w Teatrze Piosennym Grzegorza Tomczaka.

g. 17.15 scena przed zamkiem

Blitz - koncert

Blitz - zespół powstał w 2011 roku jako wynik współpracy raperów z Kalisza: Bobsona i Carlita z grupą zaprzyjaźnionych, poznańskich muzyków. Wszystko zaczęło się od serii koncertów, w czasie których instrumentaliści zastępowali klasyczne hip-hopowe bity muzyką "żywych" instrumentów. Gdzieś po drodze powstał pomysł, aby połączyć siły i stworzyć wspólny rapcore"owy projekt.

g. 18.15 scena przed zamkiem

Papa Musta & The MenElse - koncert

Fenomen grupy polega na niezwykłym połączeniu gatunków muzycznych, osobowości i temperamentów. Każdy ich koncert to erupcja emocji i dźwięków, która nie pozostawi na słuchaczu suchej nitki. Założycielem i liderem zespołu jest Papa Musta - poznański raper - gawędziarz, prezenter radiowy i telewizyjny. W 2008 roku zadebiutował epką "Słowo do braci i sióstr", w 2010 roku wydał longplay "Papa na Regale", z którego pochodzą takie przeboje internetu, jak "Adrian", czy "Spokoleń", a w 2011 epkę z komiksem "Papa Musta na Regale".

g. 19.15 scena przed zamkiem

DUBSKA (w trakcie koncertu - ok. godz. 20 światełko do nieba)

g. 20.45 scena przed zamkiem

EBY"S EXPLORATION

Eby"s Exploration - to nowy projekt Ebenezera Nwoko - wokalisty pochodzącego z Nigerii. Swoją karierę muzyczną w Polsce rozpoczął jako solista grupy MANDATES. Założył i prowadzi chór gospel EBY AND THE DEW. Nie boi się eksperymentów i śmiało łączy różne style, takie jak: pop, soul, reggae, gospel, czy formy współczesne.

Zobacz www.zamek.poznan.pl/index,pl.html