Plakat wakacji w muzeum

Kino wakacyjne i warsztaty dla dzieci

2014-08-14 ( czwartek )
Muzeum Archeologiczne, ul. Wodna 27, Poznań

Kto z Was nie chce być archeologiem i przeżyć przygody niczym Indiana Jones? W najbliższy czwartek 14 sierpnia o godz. 12 Muzeum Archeologiczne zaprasza na seans szalonej bajki "Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta". Po projekcji warsztaty dla najmłodszych. Na oba wydarzenia - wstęp wolny!

Tytułowy bohater kolejnej z bajek wyświetlanych w ramach naszego kina wakacyjnego - budowlaniec Tedi od dziecka marzył by zostać łowcą skarbów. Przez pomyłkę uznano go za profesora archeologii. Razem z piękną podróżniczką Sarą, postrzelonym Peruwiańczykiem Freddy'm, psem-łakomczuchem Jeffem i niemą papugą "Angry Birdem" Belzonim wyrusza na niezwykłą ekspedycję, której celem jest odkrycie zaginionego miasta Inków. Niestety tropem drużyny podąża czarny charakter Arnoldson, działający na zlecenie międzynarodowego gangu.

To czwarta z pięciu planowanych projekcji filmowych przeznaczonych dla najmłodszych, związanych tematycznie z archeologią i historią. Po każdym seansie warsztaty plastyczne. Propozycja skierowana jest do dzieci w wieku 5 - 10 lat. Bezpłatny bilet wstępu na warsztaty można odebrać w kasie biletowej muzeum w dniu seansu, przed projekcją filmu. Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona! Ostatni seans odbędzie się 28 sierpnia ("Dwanaście prac Asterixa").

Pełny program wakacyjnych atrakcji w Muzeum Archeologicznym dostępny tutaj: http://www.muzarp.poznan.pl/wakacje/