Plakat

Rodzinny Dzień Dziecka w Starym Browarze

30.05 – 31.05.2015

W programie m.in. zwiedzanie prawdziwego wozu strażackiego, zabawy z ogromną niczym spadochron chustą z aktorami Teatru Muzycznego, bandażowanie pluszaków, tory przeszkód, warsztaty plastyczne oraz mnóstwo gier i zabaw z nagrodami. Nie zabraknie też akcji charytatywnej na rzecz potrzebujących dzieci, o której opowie Dominika Kulczyk.

Sobota, 30 maja, godz. 11:00, Pasaż:

Spotkanie z Dominiką Kulczyk

Dominika Kulczyk opowie o akcji na rzecz dzieci w potrzebie, która odbędzie się 1 czerwca w Starym Browarze. Każdy może wziąć w niej udział i dołożyć w ten sposób swoją cegiełkę.

Dominika Kulczyk od lat angażuje się w liczne projekty charytatywne. Aktywnie zachęca także do wolontariatu, m.in. poprzez program "Efekt Domina", pokazujący niektóre z projektów realizowanych w Polsce i na świecie przez prowadzoną przez nią Kulczyk Foundation, pomagającą tym, którzy nie mają szans na samodzielną poprawę swojego życia. Jest także m.in. założycielką i wiceprezesem polskiego oddziału Green Cross International - trzeciej co do wielkości pozarządowej globalnej organizacji ekologicznej oraz członkiem Rady Programowej UN Global Compact Poland - największej na świecie inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.

Sobota i niedziela, 30-31 maja, godz. 11:00, 12:30, 14:00 i 15:30:

Warsztaty plastyczne dla dzieci "Karuzela"

Park Starego Browaru (w razie niepogody Szachownica), wstęp wolny, obowiązują zapisy w Punktach Informacyjnych: informacja@starybrowar5050.com, tel. 61 667 14 00 lub osobiście, materiały zapewnia Stary Browar.

Każde dziecko wykona własną karuzelę o wysokości 30 cm wykorzystując do tego tekturę, sklejkę i różnokolorowe materiały. Warsztaty poprowadzi Kura Domowa, specjalizująca się przedstawianiu dzieciom możliwości kreatywnego wykorzystywania prostych przedmiotów codziennego użytku i dawania im nowego, pięknego życia.

Niedziela, 31 maja, godz. 12:00 - 17:00:

Pokaz wozu strażackiego

Plac od ul. Ratajczaka

Przy wejściu do Starego Browaru od ulicy Ratajczaka na dzieci czekać będzie prawdziwy wóz strażacki. Będzie można do niego wsiąść, zobaczyć wyposażenie auta i porozmawiać ze strażakami.

Strefa Młodego Ratownika PZU

Park Starego Browaru

W Strefie Młodego Ratownika PZU animatorzy zaproszą dzieci do zabaw, które przybliżą zasady bezpieczeństwa. Będą uczyć dzieci jak powinno reagować się w sytuacjach kryzysowych: wzywać pomoc i udzielać pierwszej pomocy. Ponadto w programie: turniej wiedzy o bezpieczeństwie, bandażowanie pluszaków, układanie puzzli, konkursy i upominki.

Obok strefy PZU znajdą się będą specjalne bieżnie. Każdy przebiegnięty na nich kilometr będzie odpowiadać ilości złotówek, które przekazane zostaną na cel charytatywny.

Program

Zobacz www.starybrowar5050.com