plakat

Wspólnie o niepłodności - bezpłatne spotkanie w Poznaniu Wspólnie o niepłodności

01.12.2015
17:00 19:30

Problemy z zajściem w ciążę każdego roku dotykają coraz większą liczbę par. Wśród wielu Polaków jest to temat tabu. Już 1 grudnia Sabina Sadecka, psycholog, specjalista z zakresu niepłodności, poprowadzi otwarte spotkanie, które odbędzie się w Klinice Leczenia Niepłodności IVITA w Poznaniu. Jednym z tematów będzie również nowa ustawa o in vitro. Współcześnie co piąta para starająca się o dziecko cierpi na niepłodność, bezskutecznie wyczekując wieści o ciąży, pomimo regularnych stosunków bez użycia antykoncepcji. W efekcie coraz większe zainteresowanie wzbudzają zabiegi inseminacji czy in vitro, które istotnie zwiększają szansę na wymarzone potomstwo. Wielu Polaków nadal nie wie, w jaki sposób zdiagnozować niepłodność i jakie są metody jej leczenia.

Poznańska Klinika Leczenia Niepłodności IVITA zaprasza na bezpłatne spotkanie z Sabiną Sadecką, specjalistą z zakresu psychologii i autorką wielu artykułów poświęconych niepłodności.

Wiele kobiet z pewnością będzie chciało zapytać o nową ustawę o leczeniu niepłodności, która weszła w życie 1 listopada - mówi Agnieszka Drews, Prezes Zarządu Kliniki. Do tej pory zabiegi inseminacji były przeprowadzane przez gabinety czy placówki, które nie mogły zapewnić odpowiedniego poziomu usług. Zgodnie z nową ustawą liczba legalnie funkcjonujących placówek zostanie sformalizowana, ponieważ zabiegi będą mogły być wykonywane tylko przez certyfikowane kliniki. Uregulowana zostanie także kwestia dostępności zabiegów i procedura świadczenia usług oraz powstanie Rejestr Dawców Komórek Rozrodczych i Zarodków. K

Wstęp jest bezpłatny.

Zobacz https://www.facebook.com/events/902234423200373/