a

Warsztaty dla rodzin w ramach cyklu Wyspa Przygód - Anioły z Poznańskiej Katedry

12.12.2015
11:00

adresowane do rodzin z dziećmi w wieku 5 - 10 lat

"Wyspa przygód" - całoroczne warsztaty dla rodzin

Lubicie rodzinnie spędzać czas na wspólnej zabawie? Podejmować razem ciekawe wyzwania, poznawać nowe zjawiska i miejsca - jak poznańska wyspa? Przyjdźcie do Bramy Poznania ICHOT na zajęcia z cyklu WYSPA PRZYGÓD. Czeka tu na Was wiele różnych niespodzianek i atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Będziecie tropić zagadki Ostrowa Tumskiego i odkrywać tajemnice tysiącletnich znalezisk, poznawać legendy i historie niezwykłe, lecz prawdziwe, badać przyrodę wyspy i obserwować zmiany miejskiego krajobrazu. Spotkacie postacie legendarne, historyczne i fantastyczne - rycerzy, książęta, anioły, smoki... Dowiecie się też sporo o sobie i własnej rodzinie, a to także bardzo ciekawe! Nowe umiejętności z pewnością przydadzą się podczas innych rodzinnych wypraw.

Zajęcia edukacyjne dla rodzin

To także okazja, żeby puścić wodze fantazji i wspólnie - dzieci i rodzice - tworzyć rzeczy wyjątkowe. Będziecie poznawać ciekawe techniki plastyczne i używać oryginalnych materiałów. Z każdych zajęć uczestnicy zabiorą ze sobą pamiątkę - własnoręcznie wykonaną pracę związaną z tematem spotkania. Może stanie się inspiracją do dalszej wspólnej zabawy w domu.
Zobacz, jakie tematy zajęć przygotowaliśmy!

Informacje praktyczne:

 • Wstęp wolny - zajęcia nieodpłatne
 • Zajęcia są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku 5 - 10 lat.
  Opiekunowie również uczestniczą w zajęciach.
 • Zajęcia odbywają się w wybrane soboty. Harmonogram zajęć u dołu strony.
 • Czas trwania zajęć to 90 min.
 • Zajęcia prowadzone są w przestrzeni Ostrowa Tumskiego oraz w sali wielofunkcyjnej w Bramie Poznania. Informacje o miejscu odbywania się zajęć znajdują się przy poszczególnych tematach zajęć.
 • Na zajęcia obowiązują zapisy drogą poczty elektronicznej na adres edukacja@trakt.poznan.pl
  W treści maila proszę podać: temat zajęć, liczbę opiekunów dorosłych oraz liczbę i wiek dzieci.

Anioły z poznańskiej katedry - 12.12, godz. 11.00

Kim są anioły i gdzie można je spotkać? Czy warto je naśladować?
Poszukamy przedstawień aniołów w katedrze, żeby dowiedzieć się, jak wyglądają i czym się zajmują. Pomogą nam w tym tajemnicze anielskie listy. Przekonamy się, że nie wszystkie anioły wyglądają tak samo, że są w różnym wieku i mają pod opieką rozmaite dziedziny życia. A jakimi sprawami będzie się opiekował nasz anioł zrobiony w czasie warsztatów plastycznych?

Spotkanie na placu przed katedrą. Zajęcia rozpoczynają się na Ostrowie Tumskim, a kończą się w sali wielofunkcyjnej.

Harmonogram zajęć w ramach cyklu "Wyspa Przygód":

 • 12.12 - Anioły z Poznańskiej Katedry.