a

Warsztaty Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci i Rodziców - Taniec? Czuję to!

2015-12-12 ( sobota )
Słodownia +2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań

Dla dzieci w wieku od lat 5 do lat 7 wraz z opiekunami.

Czy przestrzeń może smakować? Czy ruch można czuć? Czy można widzieć z zamkniętymi oczami? Czy skóra może słuchać? Rodziny warsztat ruchowy, oparty na improwizacji i eksplorowaniu zmysłów, pozwoli w nietypowy sposób poznawać bogactwo narzędzi tańca współczesnego. Odkrywany razem z bliskimi może okazać się fascynującą przygodą, zaskakującą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Taniec, ruch, jest dla mnie organiczną częścią życia codziennego. Dostrzegam wspaniałe partnerowania na lotniskach, kiedy ludzie witają się i żegnają; widzę choreografię w tramwajach, kiedy pasażerowie przesiadają się z jednego siedzenia na drugie. Fascynują mnie sportowcy i sposób, w jaki pracują ich ciała. Przyglądam się dzieciom, które są świetnymi performerami i mają niezwykłą obecność sceniczną, nawet w czasie powtarzania tych samych ćwiczeń. Improwizacja uczy mnie, że jest wiele rozwiązań ruchowych, że sytuacje kryzysowe podczas tańca mają ogromny potencjał dla budowania kompozycji. Tak jak w życiu - jest wiele możliwości wyboru - jeśli ich spróbujesz, a nie tylko o nich pomyślisz, mogą nas zaskoczyć. Każdy kryzys, w którym pozostaniemy uważni i szczerzy może przynieść nowe rozwiązania. Jest jeszcze więcej powodów, dla których taniec jest moją pasją, ale chcę by uczniowie i widzowie, z którymi dzielę się swoim doświadczeniem, znajdowali swoje własne cele (Monika Kiwak).

Monika Kiwak magister wiedzy o teatrze (dramatologia) oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim; absolwentka wydziału tańca w Performers House (DK), dyplomowana instruktorka tańca współczesnego, uczestniczka certyfikowanego Kursu Body Mind Centering w Bratysławie; stypendystka Art Stations Foundation (Alternatywna Akademia Tańca 2013); rezydentka Dance Move Cites (2013-2014).
Tańczy w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej w Krakowie, gdzie rozwija swój warsztat improwizatorski i performerski. Oprócz bogactwa technik tańca współczesnego, próbuje innych form ruchu i sportu w Polsce i w Europie. Z pasją pracuje zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Związana z krakowskim teatrem Brakah. W marcu 2014 premierę miał jej solowy spektakl "Star Fish".

Monika Kiwak poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od lat 5 do lat 7 wraz z opiekunami.
Warsztaty odbywać się będą na drugim piętrze Słodowni w poznańskim Starym Browarze.

Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.
Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres e-mail

Wejściówki w cenie 10 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl