plakat

Konkurs "Projekt z klasą"

28.10 – 30.11.2016
08:00 23:30

Ruszył ogólnopolski konkurs "Projekt z klasą", organizowany przez wydawnictwo Nowa Era, w którym uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zgłaszają swoje pomysły na projekty edukacyjne i walczą o zdobycie grantów na ich realizację. Do wygrania jest aż 7 tysięcy złotych! Zeszłoroczni finaliści wykazali się wyjątkową kreatywnością i dojrzałością zgłaszanych projektów. Głośno było m.in. o gimnazjalistach z Krakowa, którzy postanowili zbudować łazika marsjańskiego. Dotychczas na tym polu główne sukcesy odnosili studenci politechnik. Nastolatkowie postanowili skonstruować maszynę według wytycznych międzynarodowego konkursu European Rover Challenge. Chodzi m.in. o przystosowanie maszyny do wykonywania ściśle określonych zdań eksperymentalnych, symulujących te podczas prawdziwej misji na Marsa.

Zgłaszając pomysły na projekty na stronie www.projektzklasa.pl uczniowie mogą zdobyć aż 7 tysięcy na ich realizację. Pula nagród to 23 granty o łącznej wartości 49 000 zł. Dodatkowo szansę na nagrody mają także szkoły. Ta, która zgłosi najwięcej projektów otrzyma tablicę interaktywną oraz prestiżowy tytuł "Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły".\

Tegoroczną edycję patronatami honorowymi objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Zobacz www.projektzklasa.pl