plakat

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Świąteczna Pocztówka"

2016-11-27 ( niedziela ) – 2016-12-15 ( czwartek )
Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS, ul. Nowowiejskiego 15/15a, Poznań

W tym roku już po raz ósmy Fundacja Ars organizuje zimową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Świąteczna Pocztówka". Każda edycja konkursu cieszy się dużą popularnością pośród uczniów szkół i przedszkoli nie tylko z Poznania i Wielkopolski, ale także z wielu miast z całej Polski. Głównymi celami projektu są: kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji własnoręcznego tworzenia ozdób świątecznych, zwrócenie uwagi na zanikający zwyczaj wysyłania kartek okolicznościowych, popularyzacja twórczości artystycznej dzieci. Poprzez akcję organizatorzy zachęcają dzieci i młodzież do zaangażowania i rozwijania swoich pasji. 

Co roku dodatkową zachętą dla uczestników konkursu jest jedna z głównych nagród, czyli wydrukowanie prac w postaci prawdziwych pocztówek, gotowych do wysłania.

Aby wziąć udział w konkursie potrzebne jest:

1. Deklaracja uczestnictwa - pisemne zgłoszenie dostarczone wraz z pracami

2. Podpisanie pracy na odwrocie w następujący sposób: imię i nazwisko wiek uczestnika nr i adres szkoły imię i nazwisko opiekuna oraz telefon kontaktowy

3. Złożenie prac w terminie - do 08.12.2016 do godz. 18.00 (pocztą lub indywidualnie) do siedziby.

Uroczysty wernisaż nagrodzonych prac odbędzie się 15 grudnia 2016 roku, na który zaproszeni będą partnerzy oraz patroni honorowi i medialni. Ponadto, rozwinięciem konkursu są trzytygodniowe warsztaty artystyczne z tworzenia tradycyjnych ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych oraz opowieści o lokalnych zwyczajach świątecznych.

Więcej informacji oraz pliki do pobrania na stronie WWW Fundacji ARS

Załącznik

Zobacz www.ars.org.pl