domki z kartonu

ArchiKids Kurs Architektury dla dzieci

04.03 – 22.04.2017

Cena: 290 zł (maksymalna liczba uczestników: 15)

Grupa młodsza: Przestrzeń bajki

Wiek: 4-6 lat

Godz.: 11:00-12:30

Grupa starsza: Miasto w mieście

Wiek: 7-12 lat

Godz.: 13:00-14:30

Czy architektura i projektowanie przestrzeni mogą ciekawić najmłodszych? Kursy architektury ArchiKids udowodnią, że budowanie przestrzeni nie musi wiązać się ze żmudną pracą, ale może być także doskonałą, kreatywną zabawą dla dzieci.

Motywem przewodnim kursu dla grupy młodszej (4-6 lat) będzie bajka, baśń lub legenda. Słuchając opowieści, dzieci będą wyobrażać sobie przestrzeń, w której rozgrywa się historia, a następnie tę przestrzeń będą urzeczywistniać na makiecie. Przekonają się również, że zwyczajne przedmioty codziennego użytku i materiały naturalne, takie jak papier, drewno, kamienie czy trawa idealnie nadają się do wykorzystania w pracy twórczej.

Kim właściwie jest architekt? Kto to urbanista i na czym polega jego praca? Jak wygląda proces tworzenia miasta i z czego ono się składa? Odpowiedzi na te pytanie uzyskają uczestnicy kursu ArchiKids w grupie starszej (7-12 lat). Rozpocznie się od stworzenia wielkiej makiety miasta, a później, przez wyodrębnienie dzielnic i bloku mieszkalnego, dzieci określą potrzeby jednostki w przestrzeni miejskiej i uświadomią sobie swoją rolę w życiu miasta.

Kurs ArchiKids to nie tylko nauka projektowania przestrzeni. Warsztaty rozwijają dzieci na wielu płaszczyznach: pobudzają ich wyobraźnię i kreatywność, pokazują im, jak w ciekawy sposób wykorzystać proste przedmioty i materiały naturalne, oraz uświadamiają im, jakie zależności panują między człowiekiem a miastem. Poza tym, zajęcia udowadniają, że bycie architektem to przede wszystkim kreatywna zabawa!

Zobacz www.concordiadesign.pl