z

Muzyka: George Noriega i Joel Someillan
Libretto: Kevin Del Aguila
Przekład: Marek Robaczewski i Tomasz Robaczewski

Najnowsza propozycja Teatru Muzycznego dla najmłodszych widzów to sceniczna adaptacja kultowego filmu produkcji DreamWorks - Madagaskar. Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria mają dość życia w  zamknięciu. Pewnego dnia Marty, zafascynowany snującymi skomplikowane plany ucieczki pingwinami, wspólnie ze swoimi kompanami postanawia uciec z nowojorskiego zoo. Uciekinierzy zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego postanawiają wysłać ich do Afryki. Pośrodku oceanu klatki wypadają za burtę pokładu, a zwierzęta lądują na egzotycznej wyspie, gdzie rządzi Król Julian i jego zwariowana ferajna.
Poznańską wersję musicalu reżyseruje Jerzy Jan Połoński, który z sukcesami realizuje spektakle dla dzieci w  całej Polsce. Choreografię przygotowuje Paulina Andrzejewska, a kostiumy i scenografię Marika Wojciechowska. Autorami muzyki są George Noriega i Joel Someillanzdobywcy nagrody Grammy, a libretta Kevin Del Aguila. Publiczność usłyszy takie hity jak "I like to move it""Wild and free" czy "Best friends" w  polskim przekładzie przygotowanym specjalnie na zamówienie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Marek Robaczewski przełożył na język polski słynny przebój "Wyginam śmiało ciało", a jego syn Tomasz tłumaczył większość odcinków kultowej serii Pingwiny z Madagaskaru.Światowa premiera spektaklu odbyła się w 2016 roku w The Coterie Theatre w Kansas City w Stanach Zjednoczonych.

Bilety od 38 do 85 zł.

Czas trwania: 80 minut.

W Teatrze Muzycznym w Poznaniu w 2017 roku przedstawienie zostanie zagrane kilkadziesiąt razy, w dni powszednie oraz w weekendy - m.in. z okazji Dnia Dziecka. W tym sezonie będzie to 30 spektakli dla 12 000 widzów.

Bilety na spektakle "Madagaskar" grane przedpołudniami w dni powszednie dostępne są w trybie rezerwacji w Kasie Teatru oraz w Biurze Obsługi Widza:
T: + 48 61 852 29 27
T: + 48 61 852 17 86 w.15
M: + 48 511 433 616
M: + 48 502 751 213
bilety@teatr-muzyczny.poznan.pl

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz www.teatr-muzyczny.poznan.pl/