plakat

Smochy Festiwal 2017 (dzień pierwszy)

2017-06-03 ( sobota )
Poznań - Smochowice, Obiekt Sportowy ul. Braniewska

Tegoroczny Smochy Festiwal 2017 odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca.

Smochy Festiwal 2017 to jedno z kilku tegorocznych wydarzeń na Osiedlu Krzyżowniki-Smochowice, które zostało objęte Patronatem Honorowym Wojewody Wielkopolskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Poznania. Wydarzenie związane jest bezpośrednio z 28. rocznicą pierwszych w powojennej historii kraju częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do przywróconego Senatu z 4 czerwca 1989 roku obchodzoną jako Dzień Wolności i Praw Obywatelskich, a także z 1 czerwca, czyli Międzynarodowym Dniem Dziecka, ustanowionym w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Podczas festiwalu będzie wiele atrakcji, m.in.: pokazy ratownictwa medycznego, pokazy chemiczne i fizyczne, a także warsztaty dla dzieci, zabawy dla najmłodszych w wielkich "dmuchańcach", konkursy z nagrodami, sportowe rozgrywki indywidualne i rodzinne, artystyczne talenty zaprezentują przedszkolaki, harcerze i grupy taneczno-wokalne, pokazy i tańce, będzie okazja porozmawiać z policjantami, strażnikami miejskimi, wysłuchać porad pracowników Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu i porad ekologicznych Polskiego Klubu Ekologicznego, będzie można naprawić rower w punkcie naprawy rowerów, będą kawiarenki i grille, lody, food trucki, dla amatorów przejażdżki na kucach...

Nie zabraknie muzyki i to w dobrym wydaniu. W tym roku bawić się będzie można przy dwóch scenach, wschodniej i zachodniej. Zagrają Elektryczne Gitary - jako gwiazda tegorocznej edycji Smochy Festiwal 2017, Cezary Zybała Strzelecki - polski muzyk rockowy, wokalista zespołu Oddział Zamknięty w latach 2003-2015, pracujący obecnie nad płytą "Czary", Ogień - zespół rockowy, ich ostatni przebój "Mary Jane" od kilku tygodni jest na playlistach, uczestnik finału koncertu Debiutów podczas tegorocznego 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (9-11.06.2017), Cash Flow - zespół grający country, rocka i rock'n'roll 'a, Czysta Energia - zespół muzyczny gwarantujący dobrą zabawę przy polskich i zagranicznych utworach, Ciabatta, Rock Imagination - zespół rockowy z wokalistką Agnieszką Kaszkowiak, Sanity - zespół grający z pasją rocka z odrobiną progresji przeplatanego melodyjnymi balladami, Badluck - zespół pełny pozytywnej blues-rockowej energii, raper Onur, Amelka Kurantowicz - zwyciężczyni wielu konkursów piosenkarskich i wielu innych.

Zobacz www.krzyzowniki-smochowice.pl/index.php/smochy-festiwal-2017