logo zawodów

Lotto Plaża Wolności Poznań 2018

11.05 – 20.05.2018

Tuż po długim weekendzie majowym do Poznania powraca jedna z ulubionych sportowych imprez mieszkańców Wielkopolski. Między 11 a 20 maja kibice będą świadkami dziesiątej - jubileuszowej edycji Lotto Plaży Wolności Poznań 2018. Siatkówka, piłka ręczna i piłka nożna w odmianie plażowej zdominują centrum Poznania.

Ponad 500 ton piasku wysypanych zostanie na placu Wolności. Wszystko po to, aby miejsce to mogło zmienić się w arenę sportowych zmagań. Lotto Plaża Wolności Poznań dziesięć lat temu rozpoczęła swoją działalność od turnieju siatkówki plażowej. Przez kolejne lata impreza ta rozrastała się, zarówno pod względem kolejnych dyscyplin sportu, jak i dodatkowych dni rywalizacji na najwyższym poziomie. Organizatorzy przygotowali 10 dni atrakcji na 10-lecie Lotto Plaży Wolności Poznań 2018. 

Pierwszy weekend na placu Wolności zdominuje siatkówka plażowa. Dzięki współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji, w piątek i sobotę (11-12 maja) odbędą się turnieje amatorskie, w których każdy będzie mógł wziąć udział. W programie są zawody żeńskie oraz męskie z atrakcyjnymi nagrodami finansowymi. W niedzielę odbędzie się turniej gwiazd, podczas którego na arenę wybiegną najlepsze siatkarki i siatkarze w kraju. Sportowcy, których w trakcie sezonu halowego podziwiać można głównie w telewizji, zmierzą się ze sobą w centrum Poznania. Zwieńczeniem siatkarskich zmagań podczas Lotto Plaży Wolności Poznań 2018, będą Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski kobiet i mężczyzn (14-15 maja).

Od środy 16 maja na placu Wolności królować będzie piłka ręczna plażowa. Ostatnie dwa dni Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 zdominuje piłka nożna plażowa. W harmonogramie tej dyscypliny są między innymi rozgrywki na poziomie międzynarodowym

Oprócz atrakcji typowo sportowych, organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi oraz koncerty

Wstęp wolny na wszystkie imprezy.

Szczegółowy program imprezy

akt.sw

Zobacz www.facebook.com/plazawolnosci/