plakat

Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj... czyli laboratoryjne spotkanie z książką: "Mama Mu buduje"

13.10.2018

Laboratorium Wyobraźni, Fundacja Słowo i Kropka oraz Wydawnictwo Zakamarki zapraszają na kolejne warsztaty z cyklu "Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj... czyli laboratoryjne spotkania z książką", które pozwalają doświadczać przygód wraz z bohaterami książek w niezwykle barwnej przestrzeni Laboratorium Wyobraźni. Tym razem uczestnicy warsztatów spotkają się z nietuzinkową krową Mamą Mu i jej wiernym towarzyszem, Panem Wroną, czyli bohaterami książki "Mama Mu buduje" autorstwa J. i T. Wieslander. Posłuchają zabawnych przygód bohaterów czytanych przez znakomitych lektorów, a następnie zaszyją się w Experymentarium, aby zrozumieć, dlaczego zwierzęta... budują domy!

Warsztaty pozwolą poznać zwyczaje zwierząt i dowiedzieć się, jak warunki pogodowe wpływają na angażowanie się zwierząt w tworzenie swoich domów. Podczas tych warsztatów uczestnicy samodzielnie wykonają zimowe domy dla wybranej grupy zwierząt.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/posluchaj-poczytaj-poeksperymentuj-czyli-laboratoryjne-spotkanie-z-ksiazka-mama-mu-buduje/