logo. Na górze kolorowe litery PPNT, na dole pojazd czerwono-granatowy porusza się po błekitnej i zielonej powierzchni.

Pakiet pełen atrakcji w Laboratorium wyobraźni PPNT

2019-08-17 ( sobota )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46, 61-612, Poznań

-Experymentarium: Fizyka malowana światłem, czyli fotografia okiem małych naukowców Co dzieje się ze światłem, kiedy przechodzi przez różne substancje? Czy kurkuma może znaleźć zastosowanie w fotografii? Co łączy fizykę i fotografię? Na te oraz wiele innych pytań uczestnicy otrzymają odpowiedź w trakcie udowodnionenajnowszych warsztatów w Experymentarium Laboratorium Wyobraźni. Będą eksperymentować z barwnikami, poznawać tajniki utrwalania obrazów i wywoływania zdjęć. Na warsztatach zostanie udowodnione, że wiedza fizyczna przydaje się również artystom! - Ekspozycja na Wystawie Zielonej: Barwy, światło i ruch. Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach najnowszej Ekspozycji. Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło, ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

- Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium uczestnicy siedzą na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu uczestnicy wybiorą się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2 Termin: sobota, 17 sierpnia Godzina rozpoczęcia: 10:00 Czas trwania: 3h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-08-17

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/