Strefa Zajęć Praktyczno-Technicznych w Concordia Design

21.09 – 22.09.2019

21 i 22 września wyjątkowo dużo będzie się działo w Poznaniu! Przestrzenie Concordia Design oraz CK Zamek przejdą pod dziecięce władanie. A to za sprawą Festiwalu EneDueDe, który od 2011 roku edukuje oraz pobudza kreatywność i innowacyjność najmłodszych.

Jak co roku, na uczestników czekają liczne warsztaty, pokazy i spektakle, które powstały z myślą o tych, którzy lubią tworzyć, budować, zmieniać i wymyślać. Punktem wyjścia każdego Festiwalu jest specjalna wystawa - w tym roku będzie to ekspozycja prac Sophie Taeuber-Arp, które uznaje się za modelowe odzwierciedlenie abstrakcyjno-geometrycznych koncepcji, jakie rozwinęły się w pierwszej połowie XX wieku w różnych krajach, także w Polsce.

Choć wystawa skierowana jest głównie do dorosłych, to idealnie sprawdza się jako inspiracja dla dziecięcej twórczości. W Concordii powstanie otwarta strefa ZPT (Zajęć Praktyczno-Technicznych), gdzie młodzi uczestnicy Festiwalu będą mogli zbudować własny miniteatr, zainspirowany dziełami artystki.

Przed przystąpieniem do tworzenia w strefie ZPT warto w sobotę lub niedzielę udać się na zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (godz. 12 i 14), który wprowadzi młodych twórców w świat Sophie Taeuber-Arp.

Zobacz www.concordiadesign.pl