Stary Marych z rowerem, rzeźba ul. Półwiejska/Strzelecka

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2019

2019-09-22 ( niedziela )
ul. Półwiejska/Strzelecka, przy Starym Marychu, Poznań

Na pl Wiosny Ludów, przy Starym Marychu odbędzie się wydarzenie promujące transport publiczny. Wiata na przystanku "Plac Wiosny Ludów" zostanie przystrojona balonami i będzie przypominała kadry z filmu dla dzieci "Odlot". Pasażerowie będą witani przez hostessy cukierkami i dostąpią jedynej w swoim rodzaju możliwości wysiadki na... czerwony dywan przy oklaskach i fanfarach.
Podczas zabawy przewidziano m.in. prelekcje dotyczące dbałości o środowisko i bezpieczeństwa na drogach i chodnikach, konkurs na najładniej przystrojony rower, tworzenie makiet komunikacji miejskiej przez dzieci. Będzie można podszkolić się ze znajomości kodeksu drogowego, wykonać tatuaż lub wymalować twarz.
O tym, że rower jest pojazdem ekologicznym, nie trzeba nikogo przekonywać. Podczas eventu przy Starym Marychu będzie można podładować telefon komórkowy poprzez stacjonarny rower lub wycisnąć sok ze świeżych owoców także pedałując na rowerze. Nie zabraknie kawy z rowerowej kawiarni i możliwości wygrania w konkursach praktycznych gadżetów, takich jak: lampki rowerowe, bidony, krokomierze, butelki na wodę, kamizelki lub osłony odblaskowe na plecak.
Chętni będą mogli otrzymać także mapę rowerową "Poznań 2019", dowiedzieć się od "asystenta rowerowego" jak wypożyczyć rower miejski. Z pewnością wiele emocji wzbudzi rywalizacja na specjalnym 4-liniowym torze samochodowym, na którym modele aut będą napędzane energorowerami.