Logo

Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj... czyli laboratoryjne spotkanie z autorką książki "Głowa do góry"

03.11.2019
11:00

Organizatorzy zapraszają na wyjątkową odsłonę warsztatów realizowanych w ramach cyklu "Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj...", które pozwalają doświadczać przygód wraz z bohaterami książek w niezwykle barwnej przestrzeni Laboratorium Wyobraźni.

Tym razem odbędzie się pierwsze w historii Laboratorium spotkanie autorskie z Ewą Stokłosą, dla której kosmos nie ma żadnych tajemnic i której pytania o planety, komety i gwiazdy nie są straszne. W trakcie spotkania autorka przeczyta fragmenty swojej książki "Głowa do góry". Dzięki przygodom Basi i Stefka uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać gwiazdozbiory, jak powstają planety oraz czym są pory roku. Ewa Stokłosa nie tylko wprowadzi ich w świat bohaterów książki, ale także zdradzi sekrety pisania tej niezwykle ciekawej historii!

Oprócz tego na uczestników czekają dodatkowe atrakcje. W cyfrowym Planetarium będą mogli uczestniczyć w obserwacjach astronomicznych. Nauczą się rozpoznawać gwiazdy i gwiazdozbiory. Dowiedzą się, czym są mgławice i jak wielki jest kosmos. Odkryją także, jak wygląda Układ Słoneczny.

Godziny rozpoczęcia: 11:00 i 13:00.

Czas trwania: 2h.

Bilety: na stronie Organizatora.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl