POJEDYNCZE ATRAKCJE (DO WYBORU):
Zbuduj! Zaprogramuj! Zapamiętaj! Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem zestawu klocków oraz specjalistycznego oprogramowania na licencji Lego. Oswajają najmłodszych z najnowszymi technologiami, jednocześnie ucząc współpracy, wprowadzając w świat programowania i logicznego myślenia.
Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach naszej najnowszej Ekspozycji! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło, ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.
Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium uczestnicy siedzą na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu dzieci wybiorą się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym, co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.
Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni.
Godziny rozpoczęcia: 12:30, 14:00.
Czas trwania: 1 godz.
Bilety: tutaj.
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.
Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl/