Logo

Naukowe oblicze miłości czeka na odkrycie! W weekend 15-16 lutego w Laboratorium Wyobraźni PPNT sprawdzicie, czy naukę można pokochać. Przed Wami warsztaty konstruktorskie pełne historii z miłością w tle, odkrywanie zależności między stanem zakochania a postrzeganiem rzeczywistości oraz poznawanie miłosnych relacji w świecie zwierząt. Przed Wami także specjalne warsztaty dla dorosłych, więc śmiało można powiedzieć, że będzie to baaardzo naukowy weekend dla odkrywców w każdym wieku.

Pojedyncze atrakcje (do wyboru):

  • Barwy i cienie... miłości w Laboratorium Wyobraźni, czyli walentynkowa odsłona ekspozycji

Czy miłość można zobaczyć? Jak uczucia wpływają na postrzeganie rzeczywistości? Co mają wspólnego mózgi ze stroboskopem? Ile prawdy jest w stwierdzeniu, że miłość dodaje nam skrzydeł? Na te i wiele innych pytań organizatorzy odpowiedzą w trakcie walentynkowego zwiedzania interaktywnej ekspozycji "Barwy, światło i ruch". Porozmawiają z uczestnikami o kolorach miłości, sprawdzą, jak zrobić... trzy kroki do szczęścia oraz jaką siłę do pokonywania przeszkód daje miłość. Zajęcia dla zakochanych w nauce, jak i dla tych, którzy tej miłości do tej pory się opierali!

Godziny rozpoczęcia: 11:30, 13:00, 14:30.

Czas trwania: 1 godz.

  • Miłosne warsztaty w Experymentarium: Miłość rodzicielska w przyrodzie

Miłość rodzicielska nie zna granic. W przyrodzie można znaleźć wiele przykładów bezwarunkowego oddania rodziców dla dzieci. Czy wiecie, że...? Drzewołaz karłowaty, żabka żyjąca w Ameryce Środkowej, przygotowuje w różnych zakątkach dżungli dla każdego ze swych dzieci osobny basenik, w którym je karmi i dogląda, aby bezpiecznie się wychowywały i rosły. Natomiast słonice znane są ze swej legendarnej opiekuńczości i dbałości o bezpieczeństwo niesfornych pociech. W trakcie warsztatów poznacie niezwykłe przykłady rodzicielskiej miłości wśród zwierząt. Dowiecie się, czy w świecie roślin można obserwować zachowania opiekuńcze względem potomstwa, a także poznacie wybrane mechanizmy komunikacji występujące wśród zwierząt i roślin. Doświadczalnie sprawdzicie także, czy roślinki, mimo tego że nie poruszają się jak zwierzęta, mogą w jakiś sposób bronić siebie i swe potomstwo w przypadku zagrożenia.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni.

Godziny rozpoczęcia: 14:30, 16:00.

Czas trwania: 1 godz.

Bilety: tutaj.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl