fot. M. Kaczyński

Spektakl - Grimm - UWAGA! SPEKTAKL ODWOŁANY!

2020-04-29 ( środa )
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Zwrot biletów CIK: zwroty możliwe po ponownym otwarciu - prosimy o śledzenie strony CIK na fb: https://www.facebook.com/cikpoznan/

Bilety należy zwracać w punktach ich zakupu za okazaniem dowodu nabycia.

_

Spektakl prezentowany w ramach drugiego etapu 3. Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego "The Best OFF"

"Grimm", reż. Janusz Stolarski
TEATR POD FONTANNĄ

Najnowszy z czterech spektakli TEATRU POD FONTANNĄ oparty został na książce "Bracia Grimm. Wszystkie baśnie i legendy" (tłumaczenie Rozalia Skiba, Wydawnictwo REA). Niektóre z opowieści snutych przez aktorów są rekonstrukcją, inne dekonstrukcją, wszystkie - w autorskich interpretacjach, opowiadane potocznym językiem, piękne w swej surowości i szorstkości. Wspólny stół królujący po środku sceny to pojemna metafora spotkania z drugim człowiekiem, przekazywania wiedzy i opowieści ustnej. Intrygujące: muzyka oraz projekcje, a także ascetyczna, choć imponująca scenografia, niczym rozwijające się nitki baśni ożywają, zamierają, prowadzą widzów przez nieprzewidywalny, niekiedy okrutny, ale zawsze fascynujący świat narracji Grimmów.

Teatr pod Fontanną to nieformalna grupa teatralna utworzona w 2016r., w ramach zamkowego programu "Teatr powszechny". Tworzą ją członkowie pracowni teatralnych działających przy "Domach pod fontanną" - dwóch ośrodkach prowadzonych przez Stowarzyszenie "Zrozumieć i Pomóc" zajmujących się rehabilitacją społeczno-zawodową osób po kryzysach psychicznych. Grupa ma w swym dorobku trzy doskonałe przyjęte przez krytykę i publiczność spektakle: delikatną, intymną "Niszę", porywające "Wesele" - z tańcami, muzyką na żywo i z Polaków o życiu rozmowami (spektakl znalazł się w finale konkursu The Best OFF") oraz absurdalnie abstrakcyjną, piękną plastycznie i muzycznie "Fioletową krowę" złożoną z lapidarnych, humorystycznych wierszyków przedstawiających słodko-gorzki obraz świata i nas samych.

Opiekunem artystycznym grupy, pomysłodawcą i reżyserem wszystkich jej spektakli jest Janusz Stolarski - aktor, absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie. Występował w: Drugim Studio Wrocławskim, Państwowym Teatrze w Kielcach, Teatrze Polskim w Poznaniu, grupie teatralnej Sekta Lecha Raczaka, Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Studio w Warszawie i Orbis Tertius Trzecim Teatrze Lecha Raczaka.

  • spektakl tłumaczony będzie na polski język migowy.
  • scenariusz i reżyseria: Janusz Stolarski
  • występują: Aldona Wiśniewska, Piotr Bekasiak, Justyna Cofta, Tymoteusz Ćwierzyk, Łukasz Gnioch, Agnieszka Grabia, Agnieszka Kamińska, Krzysztof Kowalczyk, Hanna Kubaszewska, Urszula Matuszewska, Andrzej Nyczke, Paweł Nyga, Agnieszka Olszewska, Krystyna Pilecka, Michał Przybytkowski, Justyna Romanowska, Julia Sobczyńska, Urszula Stachowiak, Magdalena Treichel, Zbigniew Zbitkowski

Spektakl powstał w "Teatrze powszechnym" - autorskim projekcie performatywnym realizowanym przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016r., złożonym z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny. Kwietniowa prezentacja spektaklu odbywa się w ramach drugiego etapu 3. Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego "The Best OFF".

Bilety: 15 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe).

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

fot. M. Kaczyński