Logo

Przygoda z Tatą, czyli Dzień Ojca nad rzeką i jeziorem

20.06.2020

A gdyby tak... odkrywać razem z Tatą świat wodnych stworzeń? Znakomitym pomysłem na świętowanie Dnia Ojca jest rodzinna wyprawa terenowa. Organizatorzy zapraszają na zajęcia "Wodne stwory i potwory", w trakcie których nie tylko odkryją wiele gatunków zwierząt i roślin, ale także udowodnią, że wycieczki rodzinne to naprawdę ciekawa i wartościowa atrakcja weekendowa.

Jakie zwierzęta żyją w wodzie? Na takie pytanie najczęściej usłyszymy odpowiedź: karp, makrela lub czasami - glony. Są to oczywiście odpowiedzi prawidłowe. Woda jednak, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, jest domem dla wielu niezwykłych organizmów, które mogą nam się wydawać rodem z innej planety.

W trakcie odbywających się na świeżym powietrzu warsztatów przyrodniczych uczestnicy poznają  różne zwierzęta i rośliny, które wykształciły najdziwniejsze przystosowania do życia w środowisku wodnym. Będą między innymi obserwować zwierzęta, które nie moczą nóg, a jednak chodzą po wodzie. Zobaczą też takie, które przez większość swego życia wiszą do góry nogami uczepione sufitu niczym nietoperze, z tą różnicą że "sufitem" dla nich jest powierzchnia wody. Uczestnicy będą mieć również okazję poznania roślin wodnych, ich przystosowania do życia w miejscu występowania oraz niezwykłych cech budowy.

Charakter warsztatów: zajęcia terenowe.
Miejsce: start przed Wystawą Zieloną Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/B2, a następnie piesza wycieczka w okolice terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Informacja dla zmotoryzowanych: organizatorzy zapewniają bezpłatny, zamknięty parking na terenie PPNT.

Godziny rozpoczęcia: 10:00 i 13:00.
Czas trwania: 2,5 godz.

Zajęcia dedykowane dla osób od 7. roku życia. Udział opiekunów również jest biletowany.

WAŻNE!
Warto zadbać o ubiór adekwatny do wycieczki terenowej, momentami w miejscach podmokłych i stromych: przede wszystkim wygodne buty. Wskazane są również długie spodnie i kurtka przeciwdeszczowa/peleryna oraz nakrycie głowy. Warto zabrać ze sobą także wodę do picia.

Zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzu w grupach liczących maksymalnie 12 osób. Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi będziemy zachowywali 2-metrowe odstępy między uczestnikami/rodzinnymi grupami uczestników.

Zobacz www.facebook.com/events/737451563692828/