Rowerzyści i płonący czołg umieszczeni na tle w barwach flagi Ukrainy.

Od 29 lat spotykamy się, by razem przegonić mroczne duchy zimy i zaprosić wiosnę do naszych serc oraz na poznańskie fyrtle. W tym roku przejazd z Marzanną ma wyjątkowy charakter. Nie przechodzimy obojętnie obok tego, co dzieje się wokół nas i tegoroczne wydarzenie organizujemy w solidarności z naszymi sąsiadami z Ukrainy. Mamy nadzieję, że po wojennej zimie przyjdzie dla nich wiosna. To czas, w którym powinniśmy być razem i wzajemnie się wspierać. Spotkajmy się więc i bądźmy razem w najbliższą sobotę!

Przejazd ma długość 6 km i poprowadzony będzie spokojnym tempem dostosowanym do różnego wieku i doświadczenia uczestniczących osób. Jedziemy dla wspólnej przyjemności bycia razem, nie dla wyścigów!

Zapraszamy także na wiosenne warsztaty z przystrajania rowerów i robieniem wianków. Zapewniamy podstawowe materiały i pomoc, ale zachęcamy również do zabrania swoich nożyczek oraz materiałów: kwiaty, gałązki, kolorowe papiery, kartony i inne rzeczy, którymi chcielibyście ozdobić rower! W tym roku w naszych ozdobach łączymy motyw wiosenny z motywem ukraińskim.

Dołączyć można w dowolnym momencie od godziny 11:00. Będziemy obok kawiarni Radość (Roosevelta 22) - tj. plac między Concordia Design a biurowcem Bałtyk (a w razie niepogody w salce w Concordia Design z oznaczoną drogą dojścia).

Osoby, które udekorują swoje rowery najładniej, zostaną nagrodzone! Paczuszkę z lokalnymi poznańskimi produktami przygotował fyrtel.market. Mamy też dla Was przepiękne gadżety od Concordia Design i Rowerowego Poznania!

Zobacz rowerowypoznan.pl/przywitaj-z-nami-wiosne-26-marca-rowerowe-powitanie-wiosny-2022/