b

Rzeka Żywa #5 - 4.500 mil ocanu. 41 kilometrów rzeki

2015-08-29 ( sobota ) – 2015-08-30 ( niedziela )
Brama Poznania, ul. Gdańska 2

29.08

KAFE KAJAK | SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM ALEKSANDREM DOBĄ - TRANSATLANTYCKIE WYPRAWY KAJAKOWE

30.08

NADRZECZNE REZYDENCJE ARTYSTYCZNE

PROGRAM:

Sobota:

18.00 - Kafe Kajak - Jeżeli podobało Wam się kino kajakowe, to z pewnością spodoba się Wam kajakowa kawiarnia. Zamiast stolików - dwuosobowe kajaki, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody, lekko rozbujani będziecie mieć okazję napić się dobrej kawy i zjeść coś słodkiego. Czekamy na Was na Amfiteatrze nad Cybiną, kto pierwszy ten lepszy!

20.00 - Spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Dobą -Transatlantyckie wyprawy kajakowe

Aleksander Doba - kajakarz, zdobywca tytułu Podróżnika Roku 2015 National Geographic za przepłynięcie kajakiem Oceany Atlantyckiego wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. Zdobywca najróżniejszych rekordów w kajakarstwie. Jako pierwszy przepłynął kajakiem Wisłę oraz polskie wybrzeże. Jest obecnie jednym z najbardziej znanych Polaków na świecie, a jego wyczyn przynosi nadzieję na realizację marzeń niezależnie od wieku. O swojej pasji i słynnej wyprawie opowie podczas spotkania nad Cybiną.

Niedziela:

18.00 - Nadrzeczne rezydencje artystyczne - Do udziału w projekcie zapraszamy poznańskie grupy artystyczne. Można zgłaszać się od 1 sierpnia. Zadaniem będzie przygotowanie i wykonanie projektu artystycznego w 41 godzin - liczba nawiązuje do długości Cybiny. Może to być film krótkometrażowy, performance, instalacja artystyczna...jesteśmy otwarci! Jedyne wymaganie, aby projekt łączył się w jakiś sposób z Cybiną. Spośród zgłoszeń zostaną wybrane 3 grupy. Każda otrzyma 1000 zł na realizację projektu. Początek - w sobotę rano, koniec - w niedzielę wieczorem. Prezentacja projektów połączona będzie z kinem kajakowym. Więcej: http://bramapoznania.pl/rzeka-zywa-nadrzeczne-rezydencje-artystyczne-41-kilometrow-rzeki/

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.