plakat

Stowarzyszenie Metropolia Poznań zaprasza do udziału w. V Metropolitalnym Spływie Kajakowym, który odbędzie się w sobotę, 5 września br. Trasa spływu o długości około 30 km prowadzić będzie z Puszczykowa przez Poznań do Czerwonaka. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział ponad 120 osób. W ramach spływu przewidziany jest też wyścig o Puchach Metropolii.

Impreza jest kolejną inicjatywą samorządów tworzących Stowarzyszenie Metropolia Poznań. We współorganizację wydarzenia, poza Stowarzyszeniem, włączyli się: gmina Czerwonak, gmina Puszczykowo, miasto Poznań, CRKF AKWEN w Czerwonaku, CIM Posnan. Komandorem spływu, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie Izabela Dylewska - kajakarka, wielokrotna medalistka olimpijska, mistrzostw świata i Europy.

Zgłoszenia na adres: splyw@metropoliapoznan.pl przyjmowane będą do 27 sierpnia 2015 r. lub do wyczerpania miejsc. Koszt uczestnictwa: 60 zł. Warunkiem uczestnictwa jest potwierdzenie przez organizatora dostępności miejsc i dokonanie przez uczestników wpłaty na konto: 44 1050 1520 1000 0023 5310 3829

Start spływu nastąpi około godz. 10:30 z przystani kajakowej przy ulicy Niwka Stara w Puszczykowie. Na około godz. 14.00, na terenie Plaży Miejskiej Rataje w Poznaniu, zaplanowano 30-minutowy postój na słodki poczęstunek. Dla chętnych zorganizowany zostanie też wyścig (max 20 kajaków) o Puchar Metropolii na odcinku: most kolejowy w Koziegłowach - marina Czerwonak. Odcinek z Poznania do Czerwonaka pokonany zostanie pomiędzy godziną 14.30 a 17.00. Na mecie uczestnicy otrzymają ciepły posiłek, ponadto zwycięzcy wyścigu otrzymają Puchar Metropolii.

Uczestnicy spływu, którzy z Czerwonaka chcą autokarem dotrzeć na start spływu w Puszczykowie, proszeni są o przybycie najpóźniej o godzinie 8:50 na przystań w Czerwonaku, gdzie odbędzie się szybka rejestracja i ok. godziny 9:00 autokar wyruszy - z przystankiem w Poznaniu - do Puszczykowa. Stąd też uczestnicy z Poznania proszeni są o przybycie najpóźniej o godzinie 9:20 na parking autokarowy Bramy Poznania przy ul. Gdańskiej. Tam nastąpi rejestracja i ok. godz. 9:30 wyjazd do Puszczykowa. Uczestnicy spływu, którzy przybędą własnym transportem na start spływu w Puszczykowie, będą mogli rejestrować się od godziny 10:00.

Autobusy powrotne zostaną podstawione około godziny 18:15. Jeden z autokarów będzie zawoził uczestników przez Poznań do Puszczykowa. Organizatorzy proszą o wcześniejszą informację, kto z uczestników planuje jechać do Puszczykowa, a kto do Poznania.

Więcej informacji: Metropolia Poznań, tel. 669 960 682, 669 960 680, www.facebook.com/MetropoliaPoznan

Zobacz www.metropoliapoznan.pl