Rails Girls 2014

eszcze do 26 października trwają zapisy na bezpłatne warsztaty programowania Rails Girls Poznań 2015. W trakcie dwudniowego warsztatu grupa 30 uczestniczek będzie tworzyć aplikacje przy użyciu Ruby on Rails. Warsztaty odbędą się 13 i 14 listopada w poznańskim InQubatorze.

Rails Girls to międzynarodowa inicjatywa rodem z Finlandii, która chce przełamywać stereotyp nieobecności kobiet w branży IT. Warsztaty powstały po to, aby przekazać konkretne umiejętności i pokazać, że w ciągu dwóch dni można stworzyć działającą aplikację webową. Rails Girls mają zainspirować Panie do rozwoju w obszarze nowych technologii.

W trakcie warsztatów uczestniczki będą pracowały pod czujnym okiem trenerów-programistów w niewielkich trzyosobowych grupach. Dzięki temu łatwiej będzie przekazać wiedzę i rozwiać wątpliwości. Można spodziewać się również ciekawych prelekcji zaproszonych gości, którzy przybliżą swoje doświadczenia w branży IT i natchną do działania.

Celem Rails Girls jest nie tylko nauka programowania, ale także integracja kobiet zainteresowanych tą tematyką. Dzięki wspólnej pracy i networkingowi w trakcie zajęć będzie można nawiązać ciekawe znajomości, które mogą stać się impulsem do stworzenia nowych projektów w przyszłości.

W wydarzeniu mogą wziąć udział nawet osoby, które nie mają żadnego doświadczenia z programowaniem. Wystarczy zapał i chęć do nauki.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz na stronie www.railsgirls.com/poznan. Aplikować można do 26 października.