a

Poznański Klub Podróżnika - Spotkanie z Markiem Pindralem

2015-11-04 ( środa )
19:00
ODK Pod Lipami, os. Pod Lipami 108A, Poznań

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Markiem Pindralem pt. "W CIENIU MINARETÓW - OMAN"

Autor spędził w Omanie ponad 1001 dni i nocy, dlatego jak w baśniach Szeherezady, posłuchamy barwnej opowieści, splecionej z wielu wątków: O flakonie perfum, które kosztują więcej, niż samochód i wielbłądach, droższych od żon. O tym, że zakazana może być nie tylko muzyka, ale nawet noszenie okularów przeciwsłonecznych. Pojedziemy na pogranicze z Jemenem, skąd królowa Saby wiozła Salomonowi kadzidło (Autor obiecuje, że będziemy je na spotkaniu palić). Przy okazji dowiemy się też, że wspomniany Salomon to prorok Sulejman, postać ważna również dla muzułmanów, bo wyrastamy przecież z tego samego, biblijnego pnia. Dlatego poznamy przedślubne perypetie... Jezusa - na cześć kolejnego proroka islamu takie imię (Issa) nosi do dziś wielu muzułmanów.
Poznamy Arabów, którzy rwali na strzępy polski opłatek oraz takich, którzy z radością się nim łamali, zapraszając potem p. Marka na wspólne modły do meczetów, które w Omanie potrafią latać niczym dywany. A chętni będą mogli nabyć książkę po promocyjnej cenie, wraz z autografem Autora...
Marek Pindral (www.marekpindral.com) odwiedził kilkadziesiąt krajów,
bacznie obserwując napotykaną po drodze rzeczywistość, której czasami stawał się częścią, bo poza Polską zamieszkał na dłużej także w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się pisząc artykuły prasowe, przygotowując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne. Także książki - przetłumaczył na język polski myśli jednego z hinduskich awatarów ("Sai Baba, rozważania na każdy dzień roku"), w 2013 ukazała sięjego książka, poświęcona Państwu Środka ("Chiny od góry do dołu"), aniedawno "W cieniu minaretów. Oman".

Wstęp na spotkanie - 7 zł (w dniu spotkania 10 zł)
Wejściówki dostępne on-line.

Okładka