a

Noc 1001 Baśni

2015-11-28 ( sobota )
Hol Kolumnowy, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Jedna z cygańskich baśni opowiada o Siostrze Ptaków, która znała mowę ptaków, a nawet potrafiła przeczytać opowieści pisane ptasimi pazurami na śniegu. Wiele cygańskich baśni zostało po raz pierwszy opowiedziane przez ptaki. Kiedy całe miasto umilknie, słychać będzie jedynie pohukiwanie sowy, która bystrym okiem spojrzy bajarzowi prosto w oczy. Czy to nie ona po raz pierwszy opowiedziała tę historię?
Może i ptaki zagoszczą w opowieściach? Zielone ptaszysko oczekuje ciasteczka, gadająca papuga wskazuje gdzie złote monety są zakopane, bocian obdarowuje pokornych złotym piórem, a żółty bocian tańczy schodząc ze ściany. Jest i władca ptaków, który słabnie z sił i potwór zwany ptakiem Czarana, a także indiańska dziewczyna imieniem Samotny Ptak. Siostra Ptaków prosiła, byśmy na szóstą już odsłonę Nocy 1001 Baśni zaprosili wszystkich Poznaniaków i przyjezdnych do wspólnego słuchania i wspólnego opowiadania.
O 19:00 kury idą spać, a dzieci i dorośli usłyszą historie mądre, zabawne i całkiem głupkowate. Kiedy wrony, kruki i gawrony przejmą opiekę nad Nocą 1001 Baśni o 21:00, wtedy usłyszeć będzie można baśnie, którymi lepiej dzielić się, kiedy dzieci już zasną.
Nad snem dzieci i tym, by baśnie mogły zmieniać świat czuwają Baśnie Właśnie i Fundacja Aitwar. Po raz kolejny przekażemy zgromadzone pieniądze w dobre ręce, by opowieści czyniły świat lepszym.
Tak długo, jak sowa trzyma oczy szeroko otwarte, tak długo trwać będzie Noc 1001 Baśni, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą kompanów do słuchania opowieści, kocy, śpiworów, przekąsek i napojów, a nawet pluszowego misia!
Niech się baśni!
Więcej informacji dostępne tutaj.