a

VII Memoriał Macieja Frankiewicza w randze CSI4*

2016-06-02 ( czwartek ) – 2016-06-05 ( niedziela )
08:00
CWJ Hipodrom Wola, ul. Lutycka 34, Poznań

Kategoria: Sport Inne Dziecko

Zawody CSi4*** - VII Memoriał Macieja Frankiewicza odbędzie się  ponownie w randze czterech gwiazdek. Wysokie premie finansowe (ponad 800 000 PLN) i ugruntowana już pozycja imprezy przyciągnie na start wielu zawodników ze światowej czołówki. Na liście startowej tegorocznej edycji jest blisko 100 jeźdźców z ponad 20 krajów. Kibice w Poznaniu będą mogli podziwiać aktualnych medalistów mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.
Program sportowy jest niezwykle atrakcyjny. Na każdy dzień zaplanowanych jest od 3 do 5 konkursów w tym jeden zaliczany do światowego rankingu. Najważniejsze z nich to niedzielne Grand Prix (pula nagród 80 000 EUR) będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy 2017, a dodatkowo zawodnicy w nim zdobywać będą punkty do Longines FEI Rankings (światowy ranking grupa B - 100 punktów za I miejsce). Bardzo interesująco zapowiada się też sobota z dwoma konkursami o bardzo widowiskowych zasadach. Jeden z nich to finał średniej rundy, a drugi to Poker Masters łączący w sobie elementy sportowej rywalizacji z pokerową strategią zawodników.
Zawody jeździeckie to impreza dla całych rodzin stąd oprócz sportowych wrażeń na najwyższym światowym poziomie organizator zadbał o program dodatkowy.
W programie:

  • Pokaz Hiszpańskiej Szkoły Jazdy w wykonaniu Blanki Satory, jej koni andaluzyjskich i wielkiej-małej gwiazdy Ciuciu - najmniejszego kucyka świata.
  • Trochę inne skoki przez przeszkody - rowerowe show Krystiana Herby - finalisty drugiej edycji programu Mam Talent, trzykrotnego rekordzisty Guinnessa.
  • Pokaz Ułański Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania.

Pełen program i bilety w cenach 25 zł (jednodniowy), 40 zł (karnet), dostępne on-line.

oprac.LT

Zobacz www.csi4.pl/pl/