a

Wystawa - UBIQ 34, Historia projektu

2016-11-26 ( sobota ) – 2016-12-31 ( sobota )
Kompleks biurowy UBIQ 34, Budynek B, parter, ul. Grunwaldzka 34B, Poznań

Wystawa przedstawia historię kompleksu biurowego UBIQ 34, zwycięzcy nagrody im. Jana Baptysty Quadro na najlepszą realizację architektoniczną 2015 roku.

Nagrody:

17.11.2016r. UBIQ 34 otrzymał prestiżową w poznańskim środowisku nagrodę im. Jana Baptysty Quadro na najlepszą realizację architektoniczną 2015 roku.

Od początku istnienia UBIQ 34 przyciąga uwagę i zdobywa liczne nagrody architektoniczne. Jest laureatem m.in. nagrody Eurobuild CEE zarówno na biurowiec roku 2015, jak i rewitalizację roku 2015, Nagrody Roku 2015 Stowarzyszenia Architektów Polskich za obiekt zrealizowany na obszarze objętym ochroną konserwatorską, czy wyróżnienia w konkursie Brick Award 2013.

Opis kompleksu:

UBIQ 34 to centrum biurowo-usługowe zlokalizowane w Poznaniu, w sercu Grunwaldu. Poza biurami, które stanowią dominującą funkcję kompleksu, zaprojektowano również przestrzeń na lokal gastronomiczny oraz osobny budynek pełniący funkcje konferencyjno-wystawiennicze (w trakcie realizacji). 

Trzy budynki UBIQ 34 to obiekty o niepowtarzalnym charakterze stworzonym przez połączenie historycznej tkanki architektonicznej, pięknej zieleni i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. 

Prace rekonstrukcyjne w budynku zabytkowym przywróciły mu blask, jednocześnie dostosowując jego wnętrza do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. Dominującym materiałem budowlanym w nowym budynku biurowym jest ręcznie formowana cegła nawiązująca do elewacji budynku zabytkowego. Elementy elewacji wykonane ze szkła i aluminium wprowadzają do przestrzeni wątki współczesne, jednocześnie harmonijnie współgrając z tradycyjnym charakterem kompleksu.

Lokalizacja inwestycji:

UBIQ 34, usytuowany jest w jednym z najbardziej prestiżowych fragmentów funkcjonalnego śródmieścia Poznania. Otoczenie charakteryzuje się wysoką jakością historycznej i współczesnej architektury oraz dużym udziałem terenów zielonych. W najbliższym sąsiedztwie UBIQ 34 zlokalizowane są wszystkie najważniejsze funkcje usługowe o charakterze centrotwórczym: biura i kancelarie, galerie handlowe, punkty usługowe, restauracje, parki miejskie itp.

Historia:

Zabytkowy budynek przy Grunwaldzkiej 34 powstał w 1885 roku jako kantyna oficerska dla kadry stacjonującego tu II Pułku Huzarów w surowym wojskowym stylu, tzw. Rohbaustill. Do połowy lat 60 XX wieku z powodzeniem służył różnym celom wojskowym. W 1965 roku jego funkcja uległa zmianie i otwarto w nim przedszkole, które funkcjonowało tu do 2012 roku. W 2013 firma CDF Architekci uzyskała pozwolenie na budowę kompleksu biurowego. UBIQ 34 otwarto w kwietniu 2015 roku.

Czas trwania wystawy: 26.11 - 31.12, (nieczynna w niedziele)

Godziny otwarcia wystawy:  10:00 do 17:00

Wstęp wolny.

_
oprac.LT

Plakat