aa

Wakacje w muzeum - Wakacyjne krajobrazy, czyli dokąd dawniej podróżowano?

2017-08-25 ( piątek )
12:15
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Aleje Marcinkowskiego 9, Poznań

Kategoria: Inne Dziecko

Zajęcia adresowane sa do dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

W czasie wakacji Organizatorzy zapraszają małych odkrywców do Muzeum Narodowego w Poznaniu na fascynujące podróże po muzealnych zakamarkach.
Muzeum Narodowe to nie tylko galeria malarstwa i rzeźby, ale także oddziały dedykowane m.in. etnografii, sztuce użytkowej, historii miasta Poznania czy wojskowości. Dlatego też dla miłośników pięknych widoków przygotowano zajęcia związane z pejzażami i podróżami, dla wielbicieli tradycji odbędą się spotkania uczące poznańskiej gwary, dla melomanów - spotkania z muzyką wśród dzieł sztuki, dla prawdziwych dam - lekcje o strojach i ubiorze, a dla wytrawnych słuchaczy - cygańskie baśnie. Jak na muzeum przystało nie zabraknie spotkań z historią: opowieści o rycerzach i żołnierzach Legii Cudzoziemskiej oraz zabaw w poszukiwaczy przygód i odkrywców muzealnych tajemnic.

Wakacyjne krajobrazy, czyli dokąd dawniej podróżowano? - Podczas spotkania udamy się nad skaliste wybrzeże Normandii, zobaczymy olbrzymią sekwoję w amerykańskim parku narodowym, poczujemy zapach kwiatów na polskiej łące i obejrzymy Pałac Dożów przy Placu św. Marka w Wenecji. Na koniec stworzymy obraz naszych wymarzonych wakacji.

Koszt udziału w zajęciach: 8 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Muzeum.

_
opr.LT